Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Młodzież czyta poezję

Ilustracja do informacji: Młodzież czyta poezję
21 marca oprócz pierwszego Dnia Wiosny, jest również Światowym Dniem Poezji. Z tej okazji wicestarosta Anna Michalczuk spotkała się z licealistami, z którymi wspólnie przeczytała kilka pięknych, polskich wierszy. - Wybrałam się do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu, mojej dawnej szkoły. Z młodzieżą czytałam wiersze "Dusiołka" B. Leśmiana, "Miłość" A. Bursy, a także "Jeszcze w zielone gramy" W. Młynarskiego - mówi wicestarosta Anna Michalczuk. 

Mistrzostwa Polski Programistów PLC

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Polski Programistów PLC

16 marca 2019 r. w nowoczesnym budynku D-20, który mieści się Centrum Naukowo – Badawcze Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej odbyła się II edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC zorganizowana przez Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. 

 
 
czytaj dalej ›

Szkoła oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Szkoła oddana do użytku

25 lutego br. nastąpił końcowy odbiór robót budowlanych w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. 

 

 

 

 

 
czytaj dalej ›

Ankieta do przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Ankieta do przedsiębiorców
Szanowni Przedsiębiorcy!
 
Dnia 20 marca 2019 r. z inicjatywy pani Anny Michalczuk, Wicestarosty, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Żaganiu pierwsze spotkanie, którego celem jest długofalowe nawiązanie współpracy pomiędzy Pracodawcami a Dyrektorami Szkół oraz Powiatem Żagańskim, w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń młodych ludzi. Dzięki Państwa zaangażowaniu i otwartości możemy poznać trudności związane z pozyskaniem i zatrudnieniem młodych ludzi na terenie powiatu. Dzięki spotkaniom stworzymy nowe kanały komunikacji i dotarcia do młodych ludzi i ich rodzin. 
Dziękujemy za poświęcony cenny czas, za chęć do rozmowy i dzielenie się doświadczeniem. Dziękujemy również za osobiste zaangażowanie w sprawy oświaty i wspólne szukanie oraz wypracowywanie korzystnych dla obu stron rozwiązań.  
 
Prosimy o wypełnienie poniższej ankiety tych z Państwa, którzy tego jeszcze nie zrobili, w terminie do dnia 28 marca 2019 r. 
 
 
czytaj dalej ›

Ruszyła Powiatowa Rada Seniorów

Ilustracja do informacji: Ruszyła Powiatowa Rada Seniorów
W poniedziałek 18 marca br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów. To niezwykle ważna inicjatywa, w której udział biorą seniorzy reprezentujący różne stowarzyszenia. Starosta Henryk Janowicz powitał wszystkich członków i zapewnił, że prowadzone przez Powiatową Radę Seniorów działania, cieszą się dużym uznaniem wśród opinii publicznej. 
czytaj dalej ›

Turniej Przeciwpożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"

Ilustracja do informacji: Turniej Przeciwpożarniczy "Młodzież zapobiega pożarom"
14 marca br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Przeciwpożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom". W zmaganiach udział wzięło 35 osób, były to dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej rozpoczął starosta Henryk Janowicz, który uczestnikom pożyczył powodzenia i wyraził radość z tak dużego zainteresowania Strażą Pożarną. 
czytaj dalej ›

Ruszają powiatowe inwestycje

Ilustracja do informacji: Ruszają powiatowe inwestycje
Starostwo Powiatowe w Żaganiu szykuje się do pierwszych inwestycji, które rozpoczną się na terenie Żagania. Podpisana została już umowa z firmą DUBIEL na przebudowę chodników w ciągu drogi powiatowej 4509F- ulica Kolejowa II etap. Rozstrzygnięty został również przetarg na przebudowę ulicy Lubuskiej. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubania. 
czytaj dalej ›

Wyobraźnia uczniów nagrodzona

Ilustracja do informacji: Wyobraźnia uczniów nagrodzona
W poniedziałek, 18 marca br., w Szkole Podstawowej w Suchej Dolnej rozstrzygnięty został konkurs na nazwę dębu rosnącego przy szkole. Okazuje się, że uczniowie chętnie wzięli w nim udział, a ich wyobraźnia zaskoczyła samych jurorów. W spotkaniu udział wzięli starosta Henryk Janowicz i Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu, którzy nagrodzili wszystkich uczestników konkursu. 
czytaj dalej ›

Uczennica z sukcesem promuje zdrowy styl życia

Ilustracja do informacji: Uczennica z sukcesem promuje zdrowy styl życia
Jowita Zegarska, uczennica III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej zajęła III miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze dnia 15 marca 2019 r.
czytaj dalej ›

Ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji

Ilustracja do informacji: Ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji
20 marca br., (środa) ruszają Żagańskie Targi Pracy i Edukacji, których współorganizatorem jest Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu. Jest to doskonała okazja na zapoznanie się z ofertą edukacyjną, a także propozycjami nowości edukacyjnych szkół z terenu powiatu żagańskiego, a także okolic. Nie zabraknie również ofert praktyk, staży czy wolontariatu. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa