Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Jubileusz 70- lecia ZSP Iłowa

Ilustracja do informacji: Jubileusz 70- lecia ZSP Iłowa
8 czerwca 2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej obchodzić będzie Jubileusz 70 - lecia. Szkoła przygotowała już plan obchodów z tej okazji, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w uroczystości. 
czytaj dalej ›

Poszukiwani lubuscy liderzy pozyskiwania środków unijnych

Ilustracja do informacji: Poszukiwani lubuscy liderzy pozyskiwania środków unijnych
Lubuskie zaczyna wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej pod hasłem #LubuskieChallenge - „Łączy nas przyszłość”. – Mamy prawdziwą eksplozję pomysłów. Dziś odpalamy jeden z nich. Chcemy wyróżnić liderów europejskich wśród gmin, szkół i przedsiębiorców – poinformowała marszałek Elżbieta Anna Polak. Z tej okazji przygotowano specjalne konkursy, które mają za zadanie pokazać jak przez te 15 lat zmieniło się Lubuskie. Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji. 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego informuje, że do 15 kwietnia 2019 roku wydłużone zostają terminy przyjmowania zgłoszeń w konkursach “Lubuska Szkoła Europejska”, “Lubuska Gmina Europejska” oraz “Lubuski Przedsiębiorca Europejski”.
czytaj dalej ›

Zapraszamy na szkolenie

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na szkolenie
Zapraszamy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i fundacji na szkolenie w dniu 21.03.2019 r. o godzinie 10.00 z zakresu składania rocznych zeznań CIT-8 oraz sprawozdań finansowych składanych do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej, w związku z wejściem w życie zmian dotyczących składania i podpisywania tych dokumentów. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39, sala nr 100.
 
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
Załącznik nr 1 do zarządzenia 
 
WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa 
 
 
czytaj dalej ›

Powiat Żagański zaprezentował się w Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego

Ilustracja do informacji: Powiat Żagański zaprezentował się w Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego
13 marca br. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się Forum Producentów Produktów Regionalnych organizowane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. W konferencji udział wzięły Katarzyna Błoniarz i Irena Karolewska z Wydziału Administracji, Obsługi, Polityki Społecznej i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

Nowy dowódca Hetmańskiej Brygady

Ilustracja do informacji: Nowy dowódca Hetmańskiej Brygady
We wtorek, 12 marca br. na placu apelowym 34. Brygady Kawalerii Pancernej żołnierze powitali swojego nowego dowódcę. Pułkownik Piotr Zieja rozpoczął tym samym dowodzenie Hetmańską Brygadą. W uroczystości przekazania sterów nowemu dowódcy uczestniczył starosta Henryk Janowicz. 
 
 
czytaj dalej ›

Obchody 60-lecia ZSP w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Obchody 60-lecia ZSP w Żaganiu
1 czerwca 2019 odbędą się uroczyste obchody 60- lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. W 1959 roku rozpoczął działalność Zespół Szkół Włókienniczych, stąd potoczna dawniej nazwa "Włókiennik", który później zmienił nazwę na Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych. A dzisiaj to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, potocznie nazywany "59". 1 czerwca spotkają się i będą wspólnie świętować absolwenci, nauczyciele i obecni uczniowie.
 
czytaj dalej ›

Koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w Rzepinie

Ilustracja do informacji: Koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski w NATO” w Rzepinie
9 marca 2019 r., w Zespole Szkół w Rzepinie odbył się koncert swingowo- jazzowy „ 20 lat Polski  w NATO” w wykonaniu połączonych orkiestr: Orkiestry Wojskowej z Żagania oraz Orkiestry Sił Powietrznych USA. W wydarzeniu udział wzięła Dorota Girsa - Downar, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

Najserdeczniejsze Życzenia

Ilustracja do informacji: Najserdeczniejsze Życzenia
Wszystkim wspaniałym Paniom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Aby świat czyniły wciąż piękniejszym i lepszym!
                                 
Henryk Janowicz
Starosta Żagański
Sebastian Galasiak
Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego
 
(…) A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, 
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta, 
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła, 
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza… 
I anioł i demon, i upiór i cud, 
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna. 
Początek i koniec…
 
Julian Tuwim "Ewa"
 
czytaj dalej ›

Ogólnopolski spływ kajakowy

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski spływ kajakowy
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Żagańskie Zimowe Rzeki - 2019”, który odbędzie się w dniach 15 - 17.03.2019 r.
Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Burmistrza Żagania Andrzeja Katarzyńca. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Turystyki Wodnej „Szron – Czerna „Żagań Klub Wodny PTTK „Szron” przy współpracy i pomocy burmistrza i Rady Miasta Żagania, a także burmistrza Gminy Iłowa. Komandor Spływu: Aleksander Czerwonajcio. 
 
 
 
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa