Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Ilustracja do informacji: Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa
Starostwo Powiatowe w Żaganiu jak co roku przeprowadza kwalifikację wojskową. Pierwsza grupa stawiła się już w poniedziałek, 4 marca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. Kolejne kwalifikacje przeprowadzane będą wśród osób z poszczególnych gmin na terenie powiatu żagańskiego. Kwalifikacje wojskowe oficjalnie rozpoczął starosta Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

Stypendia motywacyjne dla uczniów

Ilustracja do informacji: Stypendia motywacyjne dla uczniów
12 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej odbyło się uroczyste wręczenie Szkolnego Stypendium Motywacyjnego za pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019. 
 
czytaj dalej ›

Działalność społeczna uczniów Szkoły Branżowej

Ilustracja do informacji: Działalność społeczna uczniów Szkoły Branżowej
Wielkim sercem, chęcią pomocy i dzielenia się doświadczeniem życiowym z innymi, wykazali się uczniowie klasy 2A Szkoły Branżowej Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. W czwartek, 28 lutego br., uczniowie pod opieką doradcy zawodowego, odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żarach, których uczestnikami są osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, zarówno umysłowymi jak i fizycznymi. 
czytaj dalej ›

Debata "Człowiek Człowiekowi hejterem"

Ilustracja do informacji: Debata "Człowiek Człowiekowi hejterem"
W czwartek 28 lutego br., w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Żaganiu odbyla się debata nawiązująca do zajwiska "hejtu". Spotkanie przygotowane przez licealistów spotkało się z dużym poparciem ze strony nauczycieli, a także Starostwa Powiatowego, które reprezentowała Wicestarosta Anna Michalczuk. W debacie udział wziął również Senator RP Waldemar Sługocki, psycholog Piotr Grolewski, a także Monika Brodka z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

Rozmowy o zabytkach

Ilustracja do informacji: Rozmowy o zabytkach
W czwartek 28 lutego, starosta Henryk Janowicz spotkał się w Urzędzie Miejskim w Szprotawie z Maciejem Boryną, naczelnikiem wydziału gospodarki i rozwoju, a także z radnym miejskim Romanem Pakułą
czytaj dalej ›

Smakowity czwartek w ZSP w Iłowej

Ilustracja do informacji: Smakowity czwartek w ZSP w Iłowej
28 lutego br. z okazji "Tłustego czwartku" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej odbył się konkurs na "Największego żarłoka pączków". Przedstawiciele wszystkich klas przystąpili do rywalizacji w konsumpcji pączków. Pozostali uczniowie zaangażowali się w gorący doping.
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o V sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o V sesji Rady Powiatu Żagańskiego
V sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 1 marca 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Zdobądź środki na wymarzony ogród

Ilustracja do informacji: Zdobądź środki na wymarzony ogród
Zachęcamy mieszkańców powiatu żagańskiego do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowała Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Wystarczy atrakcyjny pomysł na zagospodarowanie terenu zielonego. Do zdobycia są granty w wysokości 1200 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. 
czytaj dalej ›

Kwalifikacja wojskowa 2019

Ilustracja do informacji: Kwalifikacja wojskowa 2019
W okresie od 04 marca do 28 marca 2019 roku na terenie Powiatu Żagańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa.
 
Powiatowa Komisja Lekarska pracować będzie w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu przy ul. Gimnazjalnej 13 ,w godz. od 10.00 do 15.00.
 
 
czytaj dalej ›

Przedstawienie teatralne grupy Marionetka

Ilustracja do informacji: Przedstawienie teatralne grupy Marionetka
8 Marca obchodzimy Dzień kobiet. Jest to świetna okazja na kolejną premierę przedstawienia teatralnego przygotowanego przez grupę Marionetka. Młodzi aktorzy z Liceum Ogólnokształcącego  im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie mają zaszczy zaprosić mieszkańców Powiatu Żagańskiego na premierę sztuki Aleksandra Fredro – Damy i Huzary.
 
Miejsce: Szprotawski Dom Kultury Czas: 08 marca 2019 r. Godzina: 18:30
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa