Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Rozmowy o pomocy w zakresie zdrowia psychicznego

Ilustracja do informacji: Rozmowy o pomocy w zakresie zdrowia psychicznego
W poniedziałek 4 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Koordynującego Realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Żagańskiego na lata 2018- 2022. 
czytaj dalej ›

Uczniowie z SOSW Szprotawa wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu

Ilustracja do informacji: Uczniowie z SOSW Szprotawa wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu
Praca uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Brzechwy w Szprotawie- Emilii Tomaszewicz zostanie zamknięta w Kapsule Czasu, a sama autorka znalazła się w zaszczytnym gronie Zwycięzców Honorowych i otrzyma Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Dodajmy, że w oryginale. Natomiast prace konkursowe Wojciecha Grabowskiego, Wiktorii Skorupy, Natalii Niziałek i Sabiny Ławnickiej- zostaną umieszczone w Kapsule w wersji cyfrowej. Oznacza to, że ich autorzy znajdują się w gronie Zwycięzców Wyróżnionych i otrzymają Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.
czytaj dalej ›

Wielka Mapa Polski oczami dzieci

Ilustracja do informacji: Wielka Mapa Polski oczami dzieci
W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Brzechwy w Szprotawie rozpoczyna się nowa akcja- „WIELKA MAPA POLSKI". - To akcja wymiany pocztówkowej pomiędzy klasami 1-3 w całej Polsce- mówi jej inicjatorka i koordynatorka pani Magdalena Serwin.
czytaj dalej ›

Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku

Ilustracja do informacji: Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku
31 stycznia br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się uroczysta odprawa roczna, podsumowująca pracę policjantów służby kryminalnej, prewencji i ruchu drogowego za 2018 rok. Podsumowanie pracy żagańskich policjantów za 2018 rok przedstawił insp. Daniel Gotthardt Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu.  Na odprawę do żagańskich policjantów przybył insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości znalazla się również Wicestarosta Anna Michalczuk i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Hucał. 
czytaj dalej ›

Wizyta podchorążych WAT i AWL w „59”

Ilustracja do informacji: Wizyta podchorążych WAT i AWL w „59”
1 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu odbyło się spotkanie podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu z uczniami klas mundurowych zainteresowanymi dalszym kształceniem w szkołach oficerskich. 
czytaj dalej ›

Nabór kandydatów na wolne stanowisko – Specjalista ds. zaopatrzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Nabór kandydatów na wolne stanowisko – Specjalista ds. zaopatrzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko – Specjalista ds. zaopatrzenia w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu, ul. Skarbowa 19-21 w wymiarze całego etatu na podstawie umowy o pracę.
 
Wymagania niezbędne:
 
czytaj dalej ›

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

Ilustracja do informacji: 100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia
Z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia, w czwartek 31 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu. Do wspólnego świętowania przyłączył się Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec, Przewodnicząca Powiatowego Rynku Pracy Zofia Zawadzka, a także zaproszeni gości. 
czytaj dalej ›

Zmiana warty w 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Zmiana warty w 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu

W środę, 30 stycznia na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy Hetmańskiej Brygady. W uroczystościach wojskowych udział wziął starosta Henryk Janowicz. 

 
czytaj dalej ›

Kursy Językowe dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Kursy Językowe dla mieszkańców
W związku z realizacją projektu „Akademia szkoleń 2.0 – szkolenia z zakresu kompetencji językowych i cyfrowych dla mieszkańców lubuskiego” przedstawiamy informacje dla wszystkich zainteresowanych nauką języka obcego. Udział w kursach językowych jest bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Powiatu Żagańskego. 
czytaj dalej ›

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim

Ilustracja do informacji: Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim
W środę 30 stycznia, Starosta Henryk Janowicz spotkał się z Wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem i Dyrektorem Departamentu PROW Arkadiuszem Dąbrowskim. Rozmowy w Urzędzie Marszałkowskim dotyczyły możliwości pozyskania funduszy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podczas spotkania, Henryk Janowicz szczególny nacisk kładł na drogi dojazdowe do pól uprawnych. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa