Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich

Ilustracja do informacji: Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich
17 stycznia w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich, na którym obecny był Henryk Janowicz, starosta żagański i Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. 
czytaj dalej ›

Żałoba narodowa

Ilustracja do informacji: Żałoba narodowa
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która rozpocznie się dzisiaj (18 stycznia) od godziny 17:00 i potrwa do soboty 19. stycznia do godziny 19:00. W tym czasie flagi państwowe na masztach instytucji publicznych zostaną opuszczone do połowy, a do flag na budynkach zostaną doczepione kiry. Mieszkańcy Powiatu Żagańskiego w geście solidarności łączą się w bólu i smutku z mieszkańcami Gdańska. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Lekcje o mowie nienawiści

Ilustracja do informacji: Lekcje o mowie nienawiści
Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, które rozegrały się w Polsce i którymi żyje nasz kraj, wicestarosta Anna Michalczuk zaproponowała dyrektorom szkół podległych Starostwu Powiatowemu, przeprowadzenie wśród młodzieży lekcji o mowie nienawiści. 
czytaj dalej ›

Mistrzostwa w Tańcu Freestyle

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w Tańcu Freestyle
Podczas ferii nie ma czasu na nudę. W niedzielę (20.01) w Małomicach odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Tańcu Freestyle Pod Patronatem Polskiej Federacji Tańca. Do udziału w imprezie zachęca Artur Niezgoda, a także organizatorzy, w tym Małomicki Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe. Start imprezy godz. 15.
 
 
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Laur Kultury 2019

Ilustracja do informacji: Powiatowy Laur Kultury 2019
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zachęca dyrektorów szkół na terenie powiatu żagańskiego, a także jednostek kulturalnych, do przesyłania wniosków o przyznanie honorowego wyróżnienia "Powiatowy Laur Kultury" nauczycielom czy pracownikom instytucji kulturalnych szczególnie zasłużonym w dziedzinie kultury, którą propagują wśród uczniów, dzieci, młodzieży, a także mieszkańców.
czytaj dalej ›

Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

Ilustracja do informacji: Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu organizuje IX edycję Międzywojewódzkiego Konkursu o Tytuł Supertechnika Mechatronika. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego,kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Jednym z patronów konkursu jest starosta żagański Henryk Janowicz.

 
czytaj dalej ›

Nowy sprzęt mechatroniczny

Ilustracja do informacji: Nowy sprzęt mechatroniczny
W ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych pojawił się nowy sprzęt umożliwiający uatrakcyjnienie realizowania ćwiczeń w technikum mechatronicznym
czytaj dalej ›

Powiat współpracuje z Żaganiem

Ilustracja do informacji: Powiat współpracuje z Żaganiem
Starostwo Powiatowe w Żaganiu przygotowuje się do realizacji poszczególnych inwestycji, które wykonane zostaną w ramach tegorocznego budżetu. Pozytywnym akcentem w przebudowie infrastruktury w Żaganiu, jest zacieśnienie współpracy powiatu z burmistrzem miasta Andrzejem Katarzyńcem, a także Radą Miasta.
czytaj dalej ›

Ogłoszenie Starosty Żagańskiego w sprawie naboru kandydatów na członków Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie Starosty Żagańskiego w sprawie naboru kandydatów na członków Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim
OGŁOSZENIE 
STAROSTY ŻAGAŃSKIEGO 
z dnia 15 stycznia 2019 r.
w sprawie naboru kandydatów na członków Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim
 
Na podstawie § 4 ust. 1 Statutu Powiatowej Rady  Seniorów w Powiecie Żagańskim stanowiącego załącznik do Uchwały nr 33.2019 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 14 stycznia 2019 r. w sprawie powołania Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim 
 
czytaj dalej ›
Starosta Żagański  ogłasza nabór kandydatów na członków Powiatowej 
Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim I kadencji 
w terminie od 15 stycznia 2019r. do 15 lutego 2019r.
 
 1. Prawo zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim przysługuje organizacjom działającym na rzecz seniorów, bądź organizacjom zrzeszającym seniorów w powiecie żagańskim.
 2. Kandydatem na członka Rady Seniorów może być osoba, która ukończyła 60 rok życia, jest mieszkańcem powiatu żagańskiego.
 3. Każda organizacja może zgłosić do 2 osób.
 4. W przypadku organizacji posiadających oddziały w poszczególnych gminach można dodatkowo zgłosić po 1 osobie z oddziału gminnego.  
 5. Rada liczy do 18 członków.
 6. W przypadku zgłoszenia przez organizacje większej liczby kandydatów niż 18, wyboru kandydatów dokonuje Starosta Żagański.
 7. Organizacja działająca na rzecz seniorów może zgłosić swojego kandydata/ kandydatów do Rady spośród swoich członków lub innych mieszkańców powiatu żagańskiego (seniorów).
 8. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszeniowej stanowiącej załącznik do niniejszego ogłoszenia. 
 9. Zgłoszenia powinny zostać złożone w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Żaganiu ul. Dworcowa 39 do 15 lutego 2019r. do godz.15.00
 10. Skład osoby Powiatowej Rady Seniorów w Powiecie Żagańskim zostanie ustalony Uchwałą Zarządu Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Wykonaj badania mammograficzne

Ilustracja do informacji: Wykonaj badania mammograficzne
29 stycznia w Żaganiu możliwe będzie wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED.  Badania wykonywane będą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Do skorzystania z badań zachęcamy szczególnie panie z roczników 1966-1969.
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa