Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Koncert charytatywny w Banachu

Ilustracja do informacji: Koncert charytatywny w Banachu
O tym, że dobro powraca i jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi pamiętają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Żaganiu, którzy wraz z opiekunką akcji Agatą Słomką przygotowali Mikołajkowy Koncert Szlachetnej Paczki w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. 
czytaj dalej ›

Konferencja poświęcona zabytkom

Ilustracja do informacji: Konferencja poświęcona zabytkom
Powiat żagański, a w tym okalające go miejscowości, słynie z wyjątkowej architektury. Niewątpliwym urokiem naszych terenów są zabytki. Część z nich, dzięki zaangażowaniu ich właścicieli, tętni życiem. Inne wymagają stałej konserwancji i renowacji. W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się konferencja poświęcona zabytkom. Gospodarze powiatu żagańskiego, lokalni samorządowcy, pasjonaci, a także własciciele zabytków, podjęli rozmowy dotyczącego tego jak zadbać o obiekty wymagające stałych nakładów finansowych, tak aby nie straciły one swojej świetności i uroku. 
czytaj dalej ›

Przedszkolaki znają przepisy ruchu drogowego - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Przedszkolaki znają przepisy ruchu drogowego - informacja na stronie Partnera Projektu
Pełniąca Funkcję Burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz, 3 grudnia br., gościła w Zespole Przedszkolnym przy ul. Waszyngtona, aby wręczyć nagrody dzieciom, które uczestniczyły w konkursach plastycznych pn. „Czerwone światło – stój” i „Znaki drogowe – gra planszowa”.
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o X sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o X sesji Rady Powiatu Żagańskiego
X sesja Rady Powiatu Żagańskiego obędzie się 13 grudnia 2019 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
czytaj dalej ›

Targi Edukacyjno – Zawodowe

Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
W dniu 28.11.2019 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno - Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Inaugurację targów przeprowadziła Pan Anna Michalczuk Wicestarosta Powiatu Żagańskiego. Głos zabrali również Pani Anna Król Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Pani Halina Szyposz Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. W targach udział wzięło 590 osób. Głównie byli to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żagańskiego.
 
czytaj dalej ›

I Powiatowy Dzień Wolontariatu

Ilustracja do informacji: I Powiatowy Dzień Wolontariatu
5 grudnia br. sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Wolontariatu. Organizatorami przedsięwzięcia byli Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu. Nie bez powodu rozmowy o wolontariacie odbyły się własnie w grudniu. To czas świąt, spokoju i niesienia pomocy. Wolonariat niezwykle ważny jest właśnie w tym okresie. Dlatego mówmy o nim, nagradzajmy tych, którzy niosą pomoc i bądźmy dumni z bezinteresownej pomocy wolontariuszy, których w naszym powiecie nie brakuje. 
czytaj dalej ›

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2018.2204 ze zm.)
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej ›

Młodzież o AIDS

Ilustracja do informacji: Młodzież o AIDS
W poniedziałek, 2 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się konferencja pt. „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Spotkanie przygotowane zostało przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Żaganiu z okazji Światowego Dnia AIDS. Ponownie na konferencję zaproszony został p. Mariusz Matysik, przewodniczący Towarzystwa Rozwoju Rodziny Oddział w Zielonej Górze, terapeuta i ekspert ds. profilaktyki HIV/AIDS. Równie ważnymi gośćmi była młodzież z naszych szkół. W konferencji udział wzięła wicestarosta Anna Michalczuk. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żaganiu w związku z określeniem obszaru skażonego afrykańskim pomorem świń u dzików na terenie powiatu żagańskiego.

Ilustracja do informacji: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żaganiu w związku z określeniem obszaru skażonego afrykańskim pomorem świń u dzików na terenie powiatu żagańskiego.
Powiatowy Lekarz Weterynarii  informuje, że w dniu 30 listopada 2019 r. rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 30 listopada 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego, na terenie powiatu żagańskiego określony został obszar skażony afrykańskim pomorem świń u dzików.
Obszar ten obejmuje gminy: Brzeźnicę i część gminy Żagań położoną na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12  do granicy administracyjnej miasta Żagań, wyłączając miasto Żagań.

Na obszarze tym zakazuje się:
czytaj dalej ›

Znamy laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Znamy laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” - informacja na stronie Partnera Projektu
26 listopada 2019 r. odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym „Bezpieczna droga do szkoły”, skierowany do uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Sobieskiego w Szprotawie. Dzisiaj laureaci odebrali nagrody z rąk Pełniącej Funkcję Burmistrza Szprotawy Pani Ewy Gancarz.
 
 
 
 
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 32
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa