Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!

05-06-2017 | Autor: K.Zapolska | drukuj
Ilustracja do informacji: Bądź EKO z Powiatem Żagańskim!
W 03 czerwca  odbył się  Eko – Festyn Powiatu Żagańskiego, przy Zespole Szkół w Tomaszowie.
Celem głównym realizowanego przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród mieszkańców Powiatu Żagańskiego ekologicznych zasad postępowania z odpadami komunalnymi i dbania o środowisko naturalne.
Zgodnie z założeniami projektu podczas festynu zaprezentowano mini galerię prac wykonanych przez dzieci w wieku 6-8 lat, z klas I -III ze szkół podstawowych powiatu żagańskiego. W ramach organizowanego konkursu pt: „Jak dbam o środowisko naturalne” wpłynęło 90 prac. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów konkursu a także wyróżniła trzy prace. Dzieci otrzymały nagrody z rąk Pana Henryka Janowicza Starosty Żagańskiego, Pana Stanisława Tomczyszyna Wicemarszałka Województwa Lubuskiego i Pana Tomasza Niesłuchowskiego Wójta Gminy Żagań.
Następnie przeprowadzone zostały występy artystyczne przez dzieci dotyczące dbania o środowisko naturalne. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć przedstawienie „Brudek i Smrodek na dzikim wysypisku”, którego celem było wykształcenie u dzieci i rodziców właściwej postawy i podejścia do problemu odpadów oraz właściwego spojrzenia na problem gospodarki odpadami. Kolejny spektakl poświęcony był tematyce ekologicznej. „Zostań Przyjacielem Przyrody”  był to występ, który uświadomił jak istotne jest wspieranie inicjatyw proekologicznych oraz  konieczność poszanowania przyrody. Dzieci przedstawiły także wiele piosenek i skeczy związanych z dbaniem o środowisko naturalne.
W bezpośredniej okolicy można było zapoznać się ze sposobem działania śmieciary trójkomorowej przystosowanej do wywozu posegregowanych śmieci. Pracownicy Zakładów Usługowych Zachód informowali także o zasadach frakcjonowania odpadów komunalnych. Prezentowali również  produkty takie jak stojaki na śmieci, przystosowane do odpowiedniego frakcjonowania odpadów.
Uczestnicy festynu mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii i frakcjonowania odpadów podczas quizu ekologicznego. Udział w quizie brały drużyny złożone z opiekuna i dziecka.
Oprócz pytań dla uczestników konkursu przygotowano również ciekawe zadania. Zwycięzcy otrzymali następujące nagrody:
 
I. miejsce - zgniatarka do butelek,
II miejsce - kosz na śmieci z segregacją,
III miejsce - stojak na śmieci z segregacją.
 
Dla uczestników festynu przewidziano również drobne upominki tj. smycze w kolorach związanych z frakcjonowaniem odpadów, długopisy, baloniki itp.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (26)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych

Kalendarium ›

zobacz wszystkie ›
 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa