Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Targi Edukacyjno – Zawodowe

13-04-2018 | drukuj
Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
W dniu 10.04.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno - Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Targi zostały otwarte przez członka zarządu Powiatu Żagańskiego Macieja Borynę, Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie Andrzeja Skawińskiego oraz powiatowego doradcę zawodowego Panią Martę Olszewską-Walasek.
 
Podczas targów swoją działalność, ofertę i sukcesy wśród młodzieży szkolnej promowały cztery szkoły z terenu Powiatu Żagańskiego realizujące projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.Odwiedzająca targi młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji tj. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze/ Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, PKO Bank Polski S.A.
 
w Szprotawie, Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Żaganiu, Angelika Sznabel Akapit w Żarach, Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu, Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach, Uniwersytet Zielonogórski,  Centrum Nurkowania Darco-Wilson Travel Biuro Podróży w Żaganiu, Dringenberg Polska Sp. z o.o. w Żaganiu, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” Sp. Z o.o. w Żaganiu, Uczelnia Jana Wyzykowskiego w Polkowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy.
W trakcie targów odbyły się wykłady z zakresu rynku pracy i przedsiębiorczości: „Kariera w branży nowych technologii”, „Rozmowa rekrutacyjna - jak się do niej przygotować ?”, „Jakich dzisiaj kompetencji poszukują pracodawcy ?”, „Formacje mundurowe na rynku pracy”. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie udział w nich wzięło 162 słuchaczy.
Dodatkowo dla uczniów szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”, stworzono 2 stanowiska konsultacyjne, dzięki temu młodzież w trakcie targów mogła uczestniczyć w poradach indywidualnych prowadzonych przez ekspertów z doradztwa zawodowego. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, w sumie udział w nich wzięło 509 osób.
 

 

 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (5)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa