Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Powiatowy Dzień Sportu i Zdrowia

21-08-2018 | Autor: I.Karolewska | drukuj
Ilustracja do informacji: Powiatowy Dzień Sportu i Zdrowia
W upalne niedzielne popołudnie 19 sierpnia 2018r. na boisku w Bożnowie odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Sportu i Zdrowia. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, ale głównymi punktami programu były mecze najmłodszych mieszkańców powiatu żagańskiego oraz mecz drużyny powiatu żagańskiego z drużyną Beskid Bożnów. Trenerem bożnowskiej drużyny był Krystian Chruścicki a kapitanem został wójt Gminy Żagań Tomasz Niesłuchowski. Powiatowa drużyna prowadzona była na boisku przez Starostę Żagańskiego Henryka Janowicza.
Na boisku dokonano symbolicznego przekazania okazjonalnych upominków – drużyna Beskid Bożnów otrzymała stroje sportowe od Starosty Żagańskiego, a Starosta otrzymał od prezesa klubu Marcina Szymańskiego koszulkę sportową z numerem i nazwiskiem. Sędzią głównym był Piotr Zapolski a sędziami liniowymi Radosław Pawlaczyk i Krystian Kasowski. Nieważny był wynik meczu (8:3 dla Beskidu Bożnow), tylko dobra zabawa i jak się okazało był to też nie lada wyczyn naszych amatorów sportowców – 90 minut biegania z piłką przy temp.30 st. 
Co do zdrowia to uczestnicy festynu mogli sprawdzić zawartość cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia i wagę. Badania wykonywane były przez pielęgniarkę środowisko-rodzinną Małgorzatę Janowicz. 
Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji a wszyscy uczestnicy festynu mogli posmakować wyjątkowego smaku pierogów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzietrzychowic. Ponadto festyn uświetnił występ zespołu Złote Łany z Bożnowa. Na sportowe wydarzenie przybył też wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego Mirosław Gąsik który rozegrał mecz w drużynie powiatowej.
Powiatowy Dzień Sportu i zdrowia wejdzie na stale do kalendarza imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu. 
 
Skład drużyny Beskid Bożnów:
Tomasz Niesłuchowski, Krystian Chruścicki, Tobiasz Sygutowski, Karol Warchoł, Tomasz Tatara, Dawid Masalski, Paweł Berendt, Łukasz Jeżak, Jacek Bąk, Krzysztof Nieradka, Tomasz Nowak, Łukasz Szymański, Przemysław Mielniczuk.
Skład drużyny powiatu żagańskiego:
Henryk Janowicz, Paweł Lipski, Janusz Biliński, Bartłomiej Lis, Paweł Wojtal, Roman Orlikowski, Maciej Jankiewicz, Roman Krugły, Konrad Madej, Robert Ściana, Sebastian Kulesza, Mirosław Gąsik, Kacper Kijewski, Mariusz Korniak, Hubert Malicki 
 
Organizatorami Powiatowego Dnia Sportu i Zdrowia 2018 byli: Starosta Żagański, Wójt Gminy Żagań, Sołtys i Rada Solecka wsi Bożnów, klub sportowy Beskid Bożnów
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (63)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa