Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

31-01-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: 100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia
Z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia, w czwartek 31 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu. Do wspólnego świętowania przyłączył się Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec, Przewodnicząca Powiatowego Rynku Pracy Zofia Zawadzka, a także zaproszeni gości. 
Dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Urzędy pracy mają teraz zupełnie nowe wyzwania. W 1992 r. na jednego pracownika powiatowego urzędu pracy przypadało 307 bezrobotnych. Pod koniec 2017 r. liczba ta zmalała do 56 osób. Według danych w Polsce działa 340 powiatowych urzędów pracy i 16 wojewódzkich. Pracuje w nich w sumie ponad 22 tys. osób.
Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu ma dziś pod sobą około 2 tysięcy podopiecznych, którzy mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanych urzędników. 
 
- 100 lat Publicznej Służby Zatrudnienia. To jest takie mocne sto lat. Wiem jaka to ciężka praca, to od was wychodzą interesanci zadowoleni lub nie. Oni korzystają z waszej wiedzy, doświadczenia i pomocy. To czym się zajmujecie pozwala mieszkańcom osiągnąć zawodowy sukces - zwracał się do pracowników Powiatowego Urzędu Pracy starosta Henryk Janowicz. - Pani Dyrektor, od zawsze uważałem Panią za wybitnego fachowca. Dzięki zaangażowaniu urzędu, którym Pani kieruje, dobrze się o nas mówi w innych samorządach. Wasze decyzje wprowadzają na rynek pracy nowe kierunki, nowe osoby. Bezrobocie maleje w całym kraju, ale i w naszym powiecie. PUP to nie tylko dać kwitek, to współpraca z samorządami i przedsiębiorcami, a w tej kwestii słyszy się wiele ciepłych słów. Wszystkiego najlepszego, dużo, dużo dobrej pracy i szacunku ze strony interesantów - powiedział Henryk Janowicz.
 
- Dynamiczna sytuacja na rynku pracy to wasza zasługa. Wkładacie całe swoje zaangażowanie w pomoc ludziom. Musicie sobie radzić z kuriozalnymi sytuacjami zawodowymi, które zdarzają się na szczeblach samorządów. Gratuluję Wam - powiedział Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. 
 
- Nie miałem świadomości, że w Powiatowym Urzędzie Pracy pracuje tyle osób. Patrząc na to czym się zajmujecie, jesteście jedynym z największych pracodawców. Ja wiem, że petenci nie zawsze są mili i uśmiechnięci, ale wy ten kontakt zawsze utrzymujecie na wysokim poziomie. Pomoc ludziom, spełniacie to zadanie bardzo dobrze. Zakładów pracy nie przybywa, a bezrobocie maleje. Takie cuda tylko w żagańskim Powiatowym Urzędzie Pracy - powiedział burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec.
 
Również dyrektor Wioletta Tybiszewska złożyła swoim pracownikom serdeczne życzenia. - Dziękuję za to, że Powiatowy Urząd Pracy jest na wysokiej pozycji w kraju. To wasza zasługa. Przed nami kolejne wyzwania. Dziękuję za wszystko i proszę o więcej - powiedziała dyrektor żagańskiego PUP. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa