Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku

04-02-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Podsumowanie pracy Policji w 2018 roku
31 stycznia br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się uroczysta odprawa roczna, podsumowująca pracę policjantów służby kryminalnej, prewencji i ruchu drogowego za 2018 rok. Podsumowanie pracy żagańskich policjantów za 2018 rok przedstawił insp. Daniel Gotthardt Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu.  Na odprawę do żagańskich policjantów przybył insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości znalazla się również Wicestarosta Anna Michalczuk i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Hucał. 
W odprawie uczestniczyli również Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu st. kpt. Krzysztof Kominek, Zastępca Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej ppłk Marcin Fajfer oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, Komisariatu Policji w Szprotawie, Komisariatu Policji w Iłowej, policjanci i pracownicy cywilni.
 
Podczas pierwszej części odprawy insp. Daniel Gotthardt, w formie prezentacji multimedialnej podsumował pracę policjantów za 2018 r. najważniejsze wydarzenia, realizacje i sukcesy policjantów w minionym roku. Przedstawił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu żagańskiego oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji „Moja Komenda”. Insp. Daniel Gotthardt podsumował, że w 2018 r. na terenie powiatu żagańskiego policjanci przeprowadzili 12,5 tys. interwencji.   Średnio na dobę były to 34 interwencje. Średnio na dobę w powiecie żagańskim służbę pełni 30 policjantów umundurowanych. W 2018 r. policjanci wszczęli 211 procedur związanych z przemocą domową. W 2018 roku na drogach powiatu żagańskiego doszło do 60 wypadków drogowych, w których 7 osób poniosło śmierć, a 67 osób zostało rannych. W porównaniu z rokiem 2017 liczby osób zabitych w wypadkach drogowych była taka sama. Zanotowano wzrost liczby osób rannych (w 2017 roku było 50 osób rannych w wypadkach). Zdarzeń drogowych z udziałem pieszych było na terenie powiatu żagańskiego 13. Insp. Daniel Gotthardt na koniec swojego przemówienia podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę, podsumował, że bez nich te wszystkie działania nie były by zrealizowane.
 
Na naradzie zabrała również głos Pani Anna Michalczuk- Wicestarosta żagański, która podziękowała wszystkim pracownikom KPP Żagań za solidną pracę w  2018 roku, za udaną  dotychczasową współpracę i nadzieję na dalszą. 
 
Podczas odprawy głos zabrał insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta  Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., który przed swoim wystąpieniem wyemitował obecnym na odprawie film pokazujący pracę lubuskich policjantów. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie kierownictwu, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Złożył też podziękowania zaproszonym gościom – przedstawicielom pozostałych służb mundurowych i instytucji współpracujących w żagańskimi policjantami.
 
Na zakończenie narady insp. Krzysztof Sidorowicz odczytał rozkaz Komendanta Głównego Policji o mianowaniu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu podinsp. Jacka Banc  na stopień młodszego inspektora Policji.
 
 
źródło publikacji: KPP ŻAGAŃ
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa