Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych

05-02-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych
W piątek 1 lutego br., odbyło się uroczyste otwarcie warsztatów gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie. Gastronomia w szprotawskiej placówce zyskała nowy blask, a wszystko dzięki realizowanemu projektowi pn. „Przebudowa warsztatów szkolnych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie”, na który Powiat Żagański uzyskał dofinansowanie w wysokości 671 020,54 zł. 
 
 
W otwarciu warsztatów wzięli udział: Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, Wicemarszałek województwa lubuskiego Pan Stanisław Tomczyszyn, Starosta Powiatu Żagańskiego Pan Henryk Janowicz, Burmistrz Szprotawy Pan Mirosław Gąsik, dyrektorzy szkół powiatu żagańskiego oraz przyjaciele szkoły. Zaproszonych gości przywitali uczniowie klas związanych z gastronomią, a niespodzianką był przepyszny bankiet. 
 
Realizacja projektu zakładała przebudowę jednego piętra skrzydła szkoły w celu utworzenia profesjonalnych warsztatów wraz z zakupem wyposażenia do nauki zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Szkoła zyskała pracownie gastronomiczne, magazyn, pracownie obsługi, pracownię planowania, a także szatnie wraz z toaletami. 
- W ramach prac budowlanych zlikwidowana została część ścian, przebudowane zostały instalacje elektryczne, komputerowe, wodno-kanalizacyjne. Powstała wentylacja i klimatyzacja. Pomieszczenia zostały w pełni przystosowane do zajęć. Zamontowana została również przy schodach platforma dla osób niepełnosprawnych, aby umożliwić pełny dostęp do warsztatów - wyjaśnia starosta Henryk Janowicz. – Uzyskanie dofinansowania na to zadanie było niezwykle trudne. Nikt nie wierzył, że to się może udać. Dzisiaj patrząc na uczniów, którzy tu pracują, korzystają z nowoczesnego sprzętu, wiem że warto inwestować w kształcenie zawodowe – dodaje starosta. 
 
Z inwestycji najbardziej zadowoleni są uczniowie. Entuzjazmu nie ukrywają również nauczyciele. – Przede wszystkim uczniowie uczą się  w komfortowych warunkach. Swoje praktyki odbywają w nowoczesnych kuchniach, a teraz takie powstały w szkole. Szczególnie ważne są również szatnie i toalety. Niestety do tej pory uczniowie biegali po szkole. W inwestycję mocno zaangażowali się również nauczyciele, którzy od samego początku współpracowali z projektantem i wskazywali na potrzeby warsztatów – mówi Andrzej Skawiński, dyrektor szkoły.
 
 
Pracownie warsztatowe zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt wykorzystywany w gastronomii, dzięki temu możliwe będzie przygotowywanie uczniów do pracy w restauracjach, hotelach, zakładach gastronomicznych i innych.
Nowoczesna infrastruktura i wysoki standard warsztatów sprzyjają przyswajaniu wiedzy i zachęcają do podejmowania nauki na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
Baza dydaktyczna w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie jest dostosowana do przyjęcia dużej liczby uczniów chętnych do nauki ww. zawodów. Gwarantujemy wysoką jakość nauczania przedmiotów zawodowych.
 
Koszt całkowity realizacji projektu wynosi 1 147 191,09 zł, w tym dofinansowanie  671 020,54 i wkład własny 476 170,55 zł. 
 
 
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Oś priorytetowa 9 „Infrastruktura społeczna”, Działanie 9.3 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej”, Poddziałanie 9.3.1 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT”
 
 
 
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa