Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Powiatowe inwestycje

24-06-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Powiatowe inwestycje
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zakończyło już szereg inwestycji w ramach tegorocznego budżetu. Wykonana została m.in. nowa nawierzchnia na ul. Lubuskiej w Żaganiu, wybudowano tu również chodniki przy ul. Kolejowej. Inwestycje te powstały we współpracy z miejskim samorządem. Również w Gminie Szprotawa powiat zakończył przebudowę nawierzchni we wsi Siecieborzyce. To jednak nie koniec inwestycji drogowych. 
Starosta Henryk Janowicz regularnie pojawia się na drogach powiatowych, gdzie kontroluje ich stan techniczny czy konieczność uprzątnięcia poboczy. Dzięki takim wizytacjom sprawdzane są potrzeby mieszkańców w zakresie remontu dróg.
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego podjął w poniedziałek (24.06) uchwałę dotyczącą ogłoszenia przetargu na przebudowę nawierzchni we wsi Dzikowice, o którą w imieniu mieszkańców zabiegał Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu. Jest to droga 1039 w części Dzikowic zwanej "Meksyk". Inwestycja powstanie dzięki środkom finansowym z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 125 tys. zł. Cała zadanie pochłonie około 250 tys. 
 
Obecnie trwa również remont pobocza na ul. Kraszewskiego w Szprotawie. Dzięki prowadzonym praca droga została znacznie poszerzona. - Prace są już na finiszu, inwestycję będziemy niebawem odbierać - mówi starosta Henryk Janowicz. 
 
Powiat żagański zakończył także budowę parkingu przy szpitalu w Żaganiu. Inwestycję wsparło miasto Żagań kwotą 20 tys. zł. Przy lecznicy docelowo powstało 20 nowych miejsc parkingowych. - Ta inwestycja miała za zadanie odciążyć ruch przy szpitalu. Parkując poprawnie miejsce znajdzie tam więcej pojazdów. Dodatkowo postawiliśmy dla mieszkańców ławki przy wejściu do szpitala - informuje starosta Henryk Janowicz. 
 
Trwa również przebudowa skrzyżowania w Witoszynie. - Zadanie obecnie jest w toku. Realizujemy je jako powiat z własnych środków budżetowych - mówi starosta. 
 
Jako samorząd, powiat przygotowuje dwa duże projekty inwestycyjne. Jeden z nich dotyczy drogi 1063 ze Szprotawy w kierunku Rudawicy. Zadanie to będzie podzielone na dwa etapy. Kolejny projekt dotyczy przebudowy drogi od Konina Żagańskiego w kierunku Iłowej. 
 
- Powiat staje na wysokości zadania. Realizujemy inwestycje w dużej mierze oparte o środki zewnętrzne. Współpraca z sąsiednimi samorządami, województwem, a także Urzędem Marszałkowskim daje nam więcej możliwości. Ale proszę pamiętać, że powiat to nie tylko drogi i inwestycje. Prowadzimy również szereg innych działań, które mają służyć mieszkańcom - kwituje Henryk Janowicz. 
 
Najistotniejszą jednak inwestycją będzie przebudowa ulicy Żółkiewskiego w Żaganiu w Żaganiu prowadzącej do samych Dzietrzychowic. Całkowity koszt zadania to ok. 7 mln 700 tys. zł, z czego kwota dofinansowania sięga 60 % kosztów realizacji zadania. - To ogromne wsparcie ze środków zewnętrznych, którego nie możemy stracić - mówi starosta Henryk Janowicz. - Mimo braku wsparcia ze strony Gminy wiejskiej Żagań ogłosiliśmy przetarg na wykonanie tego zadania. Mieszkańcy tego oczekują, dlatego podjąłem się wyzwania i znajdę środki na przebudowę tej drogi - zapewnia Henryk Janowicz. 
Dzięki dofinansowaniu z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, blisko 5 kilometrowy odcinek drogi ma szansę na kompleksową przebudowę. Ulica Żółkiewskiego w Żaganiu, która prowadzi do miejscowości Dzietrzychowice doczeka się również nowych chodników. Powiat żagański wsparcie finansowe otrzyma od Miasta Żagań, a także Gminy Brzeźnica. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (6)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa