Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet

08-08-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Wicestarosta Anna Michalczuk w Wojewódzkiej Radzie Kobiet
Niezmiernie miło nam poinformować, że wicestarosta Anna Michalczuk powołana została do Wojewódzkiej Rady Kobiet. Dotychczasowe działania na rzecz społeczeństwa, wdrażanie nowych projektów, a także masa fantastycznych pomysłów, docenione zostały przez Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbietę Polak. To ogromna szansa dla kobiet z powiatu żagańskiego, na które czeka sporo nowych projektów w związku z nową funkcją wicestarosty. 
W czerwcu br. zarząd województwa przyjął uchwałę powołującą Wojewódzką Radę Kobiet - organ doradczo-konsultacyjny i inicjatywny działający przy marszałku województwa. W ostatnich dniach ogłoszony zostal jej skład. To 15 aktywnych Lubuszanek działających społecznie na rzecz kobiet, a jedną z nich jest wicestarosta Anna Michalczuk. 
Do zadań rady należeć będzie monitoring i analiza potrzeb kobiet w regionie w obszarach tj.: edukacja, zdrowie, rynek pracy, polityka społeczna oraz podnoszenie świadomości dotyczącej równego traktowania.
 
- Od zawsze moje działania skupiają się na pomocy druegiemu człowiekowi, a szczególnie na aktywizacji społeczeństwa, w tym kobiet. Rekomendację na powołane stanowisko otrzymalam od burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego i Sekretarz Gminy Iłowa Aldony Slipaczke- Jurek, za co jestem bardzo wdzięczna. To ogromne wyróżnienie ze strony Marszałek, z którą na rzecz kobiet współpracuję już wiele lat. Moja praca w Wojewódzkiej Radzie Kobiet na pewno otworzy nowe możliwości na aktywizację kobiet w powiecie żagańskim. Drogie Panie- nadchodzę z nowymi pomysłami! - mówi wicestarosta Anna Michalczuk. 
 
Anna Michalczuk oprócz funkcji samorządowej jaką pełni w Starostwie Powiatowym, związana jest z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Iłowej. Czynnie wspiera spotkania, konferencje i projekty związane z szeroko pojętym zdrowiem. Szczególny nacisk kładzie na walkę z chorobami nowotworowymi, które dotykają kobiety i pozostawiają ślad w ich psychice. Wicestarosta Anna Michalczuk swoimi działaniami w Wojewódzkiej Radzie Kobiet chce zachęcić kobiety do rozwijania swoich pasji, zainteresowań i otworzyć im drzwi na nowe możliwości. 
 

Zgodnie z zarządzeniem Marszałek Województwa Lubuskiego w skład Wojewódzkiej Rady Kobiet powołane zostały:

- Bogumiła Burda

- Teresa Chromińska

- Agnieszka Chudziak

- Urszula Giercarz

- Kazimiera Jakubowska

- Dorota Kruszyna

- Halina Kunicka

- Krystyna Magdziarek

- Anna Michalczuk

- Teresa Sekuła

- Alicja Sosnowska

- Zofia Szozda

- Małgorzata Wawrzynkowska

- Aneta Woźniak-Ziółkowska

- Beata Zatylna

 
 
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa