Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Oświata

Minister wyróżniła „Wirtualne Laboratoria”

Ilustracja do informacji: Minister wyróżniła „Wirtualne Laboratoria”
„Wirtualne laboratoria - sukces innowacji” to projekt, w którym uczestniczy ZSTH w Żaganiu. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji organizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych „Zmieniamy oświatę - fundusze europejskie w latach 2007-2020”, która odbyła się w Warszawie 14 i 15 listopada 2012 roku poinformowała, że w czasie gali u premiera przy okazji prezentacji „Raportu dobrych praktyk edukacyjnych-Szkoła się opłaca”, wydanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wyróżniono 14 najlepszych projektów konkursowych w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jednym z nich jest projekt „Wirtualne Laboratoria - sukces innowacji”, w którym uczestniczymy.
czytaj dalej ›

Z Comeniusem w Rzymie

Ilustracja do informacji: Z Comeniusem w Rzymie
Dziesięcioosobowa ekipa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu wzięła udział w pierwszej wizycie roboczej w ramach projektu LLP Comenius „Un aller simple pour la vie active” („Bilet w jedną stronę do życia zawodowego”). To już czwarty międzynarodowy projekt z najwyższej europejskiej półki realizowany przez żagański „Włókiennik”, koordynowany przez Wiolettę Sosnowską.
czytaj dalej ›

Uroczyste wręczenie stypendiów Zarządu Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Uroczyste wręczenie stypendiów Zarządu Powiatu Żagańskiego
W dniu 14 listopada 2012r. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych, sportowych i artystycznych Zarządu Powiatu Żagańskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›

XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych - srebro i złoto dla reprezentacji z SOSW w Żaganiu!

Ilustracja do informacji: XII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych - srebro i złoto dla reprezentacji z SOSW w Żaganiu!
Organizatorem tego przedsięwzięcia był Lubuski Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych, a SOSW w Żaganiu był placówką wspierającą, gdzie w komitecie organizacyjnym znalazła się p. Katarzyna Tabaka.
Honorowy patronat objęli:  Marszałek Województwa Lubuskiego p. Elżbieta Polak i Prezydent Zielonej Góry, p. Janusz Kubicki.
W Mityngu wzięło udział 13 reprezentacji regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych z całej Polski:
czytaj dalej ›

II Lubuskie Plony Jesieni

Ilustracja do informacji: II Lubuskie Plony Jesieni
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej 14.10.2012r. gościli na giełdzie towarowo-rolniczej w Zielonej Górze. Młodzież brała czynny udział w II Lubuskich Plonach Jesieni, nad którymi patronat objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, pani Elżbieta Polak.
czytaj dalej ›

Dzień Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej
Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Klubie Garnizonowym w Żaganiu. W uroczystości oprócz nauczycieli, pedagogów i pracowników szkół uczestniczył Pan Marek Ślusarski Starosta Żagański oraz Pan Leon Cuprych Przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego.
czytaj dalej ›

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu serdeczne życzenia pomyślności, a także wielu osiągnięć i sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Jednocześnie proszę przyjąć słowa uznania za pedagogiczny trud, serce i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Życzę Państwu, aby umiejętność budowania autorytetu szkoły wśród uczniów, rodziców i środowiska przynosiła efekty i satysfakcję w odpowiedzialnej pracy nauczycieli i wychowawców.
 
Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Powiatu                                             Starosta Powiatu
Leon Cuprych                                                                       Marek Ślusarski

Dzień Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 12 października 2012r. w Klubie Garnizonowym w Żaganiu odbędą się uroczyste ochody Dnia Edukacji Narodowej.
Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki od 1957 r. kiedy to podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie powołano do życia Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela oraz święto nauczycieli. Konferencja została zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). Ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 r. zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, obchodzony w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej tj. 14 października. W 1982 r. Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastępuje Karta Nauczyciela zmieniając nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej.
czytaj dalej ›

Gra miejska w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Gra miejska w Żaganiu
W piątek (28 września) po raz pierwszy w historii miasta odbyła się gra miejska, pt. "Żagań - nowy dom" zorganizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu wspólnie z Zespołem Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu. 
czytaj dalej ›

Dzikie smaki

Ilustracja do informacji: Dzikie smaki
20 września 2012r. w ZSP Iłowa odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Potrawy z dziczyzny”. Warsztaty poprowadził doświadczony mistrz kucharski z Hotelu Nowodworski w Legnicy. W zajęciach wzięli udział uczniowie  klasy IV Technikum Żywienia, którzy wiele razy wykorzystywali mięso z dziczyzny, sporządzając potrawy na organizowanych przez szkołę corocznych pokazach gastronomicznych. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa