Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Wydarzenia sportowe

Zaproszenie do udziału w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla wszystkich
Zapraszamy do udziału w VII EUROPEJSKIM TYGODNIU SPORTU DLA WSZYSTKICH, organizowanym wspólnie przez Urząd Miasta w Żaganiu, Starostwo Powiatowe w Żaganiu, Uczniowski Klub Sportowy CZARNI Żagań oraz Spółkę Pałac Książęcy.
Tegoroczny program ETS zawiera propozycje różnorodnych form konkurencji sportowych. Celem głównym jest integracja społeczności szkolnej, propagowanie kultury fizycznej i popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu. Podczas VII ETS wszyscy mieszkańcy Żagania będą mogli bezpłatnie skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Kompleks Arena w Żaganiu.  Szczegółowy harmonogram imprez w załączeniu.
 
czytaj dalej ›

XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm

Ilustracja do informacji: XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm
Starosta Żagański Henryk Janowicz oraz Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zapraszają do udziału w XVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowym. W roku bieżącym mistrzostwa odbędą się w dniach 13-14 czerwca, w miejscowości Wiechlice. Szczegóły w zaproszeniu oraz regulaminie.
czytaj dalej ›

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość

Ilustracja do informacji: Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość
W dniu 13 czerwca br. na obiektach sportowych Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Wiechlicach i LOK w Szprotawie w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013 Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa – Nysa – Bóbr ” z inicjatywy Starostwa Powiatowego Żagań oraz Żary przeprowadzona została „Polsko – Niemiecka spartakiada sportowa pracowników samorządowych 2014”.
czytaj dalej ›

XIV Lubuski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej

Ilustracja do informacji: XIV Lubuski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej
21 maja Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie po raz drugi zorganizował wojewódzką imprezę w piłce nożnej w ramach Olimpiad Specjalnych. Turniej objęli swym patronatem: Wojewoda Lubuski pan Jerzy Ostrouch, Marszałek Województwa pani Elżbieta Polak, Starosta Żagański pani Anna Michalczuk i Burmistrz Szprotawy pan Józef Rubacha. W zawodach, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Szprotawie wzięło udział 14 drużyn z całego województwa. Koordynatorem Turnieju był p. Jacek Sobczyński.
czytaj dalej ›

Lubuska Olimpiada Młodzieży - lekka atletyka junior i junior młodszy

Ilustracja do informacji: Lubuska Olimpiada Młodzieży - lekka atletyka junior i junior młodszy
W dniu 27.05.2014r. w Zielonej Górze odbył się Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych i juniorów w ramach lekkiej atletyki. Uczniowie szprotawskich szkół średnich zdobyli łącznie 10 medali i tym samym awansowali do Mistrzostw Polski, które odbędą się 27-29.06.2014r. w Toruniu.
czytaj dalej ›

XV indywidualne mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w tenisie stołowym

Ilustracja do informacji: XV indywidualne mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w tenisie stołowym
Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w XV indywidualne mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w tenisie stołowym XV indywidualne mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w tenisie stołowym.
czytaj dalej ›

Lubuski Turniej Hokeja/Unihokeja Olimpiad Specjalnych

Ilustracja do informacji: Lubuski Turniej Hokeja/Unihokeja Olimpiad Specjalnych
W dniu 09.04. 2014r w Hali Widowiskowo- Sportowej „ARENA” w Żaganiu odbył się Lubuski Turniej Hokeja/Unihokeja Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Żaganiu
czytaj dalej ›

Niepokonani licealiści z Chrobrego

Ilustracja do informacji: Niepokonani licealiści z Chrobrego
Turniej piłki siatkowej „Na powitanie wiosny” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W związku z tym, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie - jak co roku - intensywnie przygotowywano się na przyjście upragnionej wiosny, nauczyciele wychowania fizycznego, pan Karol Matuszak i pan Michał Szymczyk, wyszli z nową inicjatywą promującą aktywny wypoczynek, organizując niecodzienny turniej piłki siatkowej.
 
 
czytaj dalej ›

Medalowe sukcesy pływaków SOS-W w Żaganiu oraz SOS-W w Szprotawie na XIX Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie

Ilustracja do informacji: Medalowe sukcesy pływaków SOS-W w Żaganiu oraz SOS-W w Szprotawie na XIX Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie
13 marca 2014r w Gubinie odbył się XIX Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W zawodach udział wzięły reprezentacje SOSW w Żaganiu i SOSW w Szprotawie.
czytaj dalej ›

Sukces uczniów z SOSW Szprotawa na II Regionalnym Mitingu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych

Ilustracja do informacji: Sukces uczniów z SOSW Szprotawa na II Regionalnym Mitingu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych
29 stycznia reprezentacja uczniów z SOSW w Szprotawie pod kierunkiem p. Jacka Sobczyńskiego (trener) i p. Doroty Zińskiej (fizjoterapeuta) wzięła udział w II Regionalnym Mitingu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, który odbył się Gorzowie Wielkopolskim.
Celem imprezy była popularyzacja trójboju siłowego wśród uczniów niepełnosprawnych a także rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie. Szprotawscy sportowcy po raz drugi reprezentowali Powiat Żagański w tej sportowej imprezie. Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Zasuń, Adrian Gorbacz, Janusz Szostak i Radek Juszkiewicz.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa