Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Wydarzenia sportowe

Złote medale sportowców z SOSW Szprotawa na Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym

Ilustracja do informacji: Złote medale sportowców z SOSW Szprotawa na Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym
21 listopada 2013 r. reprezentacja uczniów z SOSW w Szprotawie pod kierunkiem p. Jacka Sobczyńskiego wzięła udział w Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym, który odbył się w Lubsku.
czytaj dalej ›

Sukces uczniów z SOSW Szprotawa na X Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie

Ilustracja do informacji: Sukces uczniów z SOSW Szprotawa na X Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie
24 października 2013 r. reprezentacja uczniów z SOSW w Szprotawie pod kierunkiem p. Jacka Sobczyńskiego wzięła udział w X Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie, który odbył się w Sulechowie.
czytaj dalej ›

Wicemistrzynie Polski w Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych z SOSW Szprotawa

Ilustracja do informacji: Wicemistrzynie Polski w Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych z SOSW Szprotawa
W dniach 26-27-29 września 2013 roku grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Szprotawie wraz z przedstawicielami SOSW z Nowej Soli i WTZ z Żar reprezentowała Województwo Lubuskie na XIV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Opiekunami i trenerami szprotawskiej reprezentacji byli p. Jacek Sobczyński i p. Dorota Zińska.
czytaj dalej ›

Kajakarskie złoto Kamili z SOSW Szprotawa

Ilustracja do informacji: Kajakarskie złoto Kamili z SOSW Szprotawa
25 września 2013 roku Kamila Słońska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Szprotawie reprezentowała Powiat Żagański na Regionalnych Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli. Opiekunem naszej reprezentantki był p. Artur Siedlec.
czytaj dalej ›

Kolarski sukces Iskry z SOSW w Szprotawie

Ilustracja do informacji: Kolarski sukces Iskry z SOSW w Szprotawie
18 września 2013 roku grupa sportowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie pod kierunkiem trenera p. Jacka Sobczyńskiego wzięła udział w Regionalnym Mitingu Kolarskim Olimpiad Specjalnych w Strzelcach Krajeńskich zdobywając złoto na dystansie 1000m oraz srebro i brąz na dystansie 500m.
czytaj dalej ›

XIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm

Ilustracja do informacji: XIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowm
Starosta Żagański Anna Michalczuk oraz Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zapraszają do udziału w XIV Indywidualnych Mistrzostwach Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w tenisie stołowym. W roku bieżącym mistrzostwa odbędą się w dniach 15-16 czerwca, w miejscowości Wiechlice. Szczegóły w zaproszeniu oraz regulaminie.
czytaj dalej ›

Zawody dziewcząt w Unihokeju

Ilustracja do informacji: Zawody dziewcząt w Unihokeju
W dniu 29.XI.2012r. na Hali Arena w Żaganiu odbyły się zawody dziewcząt w Unihokeju rozgrywane w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży.
 
 
 
 
 
 1. miejsce ZST-H Żagań
 2. miejsce ZSO Żagań
 3. miejsce ZSTiL Żagań
 4. miejsce ZSP Szprotawa
 5. miejsce ZSP Iłowa
 6. miejsce ZSZ Szprotawa
GRATULUJEMY OSIĄGNIĘTYCH WYNIKÓW !!!
czytaj dalej ›

VIII Rajd Rowerowy po powiecie żagańskim

Ilustracja do informacji: VIII Rajd Rowerowy po powiecie żagańskim
PTTK w Żaganiu organizuje 21 października br. VIII Rajd Rowerowy po powiecie żagańskim. Trasa rajdu przebiegać będzie przez gminy: Żagań, Brzeźnica, Szprotawa i Małomice. W takcie rajdu odwiedzimy ciekawe miejsca na ogół niedostępne dla przeciętnego turysty. Na zakończenie rajdu zaplanowano wręczenie odznaki krajoznawczej „Znam Ziemię Żagańską” (dla uczestników organizowanych przez nas wycieczek w sezonie wiosenno-letnim) oraz konkursy krajoznawczy i sprawnościowe przy ognisku. Rajd jest współfinansowany przez Powiat Żagański.
czytaj dalej ›

„Polsko – Niemiecka spartakiada sportowa pracowników samorządowych 2012” - Wyniki

W dniu 15 czerwca 2012r. na obiektach sportowych Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Wiechlinach i LOK w Szprotawie w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” z inicjatywy Starostwa Powiatowego Żagań oraz Żary przeprowadzona została „Polsko – Niemiecka spartakiada sportowa pracowników samorządowych 2012”. Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”. O miano najlepszej drużyny w jedenastu konkurencjach sportowo – obronnych rywalizowało 31 reprezentacji z jednostek samorządowych z terenu województwa lubuskiego oraz reprezentacje powiatu Sprewa-Nysa. Tytuł najlepszej drużyny Polsko-Niemieckiej spartakiady zdobyła reprezentacja Urzędu Gminy w Brzeźnicy. Na miejscu drugim po zaciętej rywalizacji uplasowała się reprezentacja Urzędu Miasta Żagań, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Najlepszym strzelcem wśród Starostów, Burmistrzów i Wójtów, Kierowników powiatowych służb inspekcji i straży po rozegranej konkurencji strzelania z pistoletu sportowego został Starosta Żarski Pan Marek Cieślak.
W ocenie uczestników, Spartakiada osiągnęła założone cele, przebiegła sprawnie a rozegrane konkurencje oraz możliwość zapoznania się ze strzeleckimi urządzeniami treningowymi, które zaprezentowane zostały przez żołnierzy 10 BKpanc ze Świętoszowa dały zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z dziedzin przydatnych zarówno w życiu codziennym, jak również w sytuacjach kryzysowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (9)

Zapraszamy na „Polsko – Niemiecką spartakiadę sportową pracowników samorządowych 2012”

 
„Polsko – Niemiecka spartakiada sportowa pracowników samorządowych 2012”
realizowana w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”
Kolejny polsko-niemiecki projekt będzie doskonałą okazją do rozwoju powiatu żagańskiego w dziedzinie kultury, turystyki i sportu. Mając na celu propagowanie i wzmocnienie Transgranicznej Współpracy pracowników samorządowych z powiatu żagańskiego, żarskiego i powiatu Sprewa-Nysa. Powiat Żagański po raz drugi wychodzi z inicjatywą przeprowadzenia Polsko-Niemieckiej spartakiady, która odbędzie się 15 czerwca br. na obiektach sportowych Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Wiechlicach. O miano najlepszej drużyny w 11 konkurencjach sportowych rywalizować będą trzyosobowe reprezentacje jednostek samorządowych powiatu żagańskiego, żarskiego oraz powiatu Sprewa-Nysa oraz reprezentacje pracowników samorządowych z terenu województwa lubuskiego. Drużyny będą dodatkowo wspierane przez swoich szefów (tj. wójtów, burmistrzów, starostów). Różnorodność rozgrywanych konkurencji będzie doskonałą forma promocji zdrowego stylu życia jak również okazją do zdobycia umiejętności np. udzielania pierwszej pomocy, orientacji w terenie, sprawdzenia swoich umiejętności w sztafecie sprawnościowej. Dzięki organizacji tego typu imprez, nawiązywane są nowe kontakty wśród pracowników jednostek samorządowych, co przynosi wymierne korzyści w kontaktach służbowych dla obu stron.
Serdecznie zapraszam mieszkańców powiatu 15 czerwca na obiekty sportowe w Wiechlinach. Wstęp na stadion podczas trwania spartakiady będzie darmowy.
Starosta Żagański
/-/ Marek Ślusarski
1 2 3 4 5
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa