Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Folkowe Smaki pełne słońca

Ilustracja do informacji: Folkowe Smaki pełne słońca
Bezchmurne niebo, domowe ciasto i występny wspaniałych artystów - tak upłynęła nam miniona niedziela pod hasłem Folkowych Smaków Powiatu Żagańskiego. Nie zawiedli mieszkańcy, którzy jak co roku tłumnie przybyli na coroczny festiwal organizowany przez Starostwo Powiatowe. 
czytaj dalej ›

Podziękowania dla Ordynatora Żagańskiej Pulmonologii

Ilustracja do informacji: Podziękowania dla Ordynatora Żagańskiej Pulmonologii
Lekarz Andrzej Czupryński, Ordynator Oddzialu Pulmonologicznego przechodzi na emeryturę. Za jego wieloletnią pracę na rzecz żagańskiej lecznicy podziękowali mu współpracownicy, dyrekcja szpitala i starosta Henryk Janowicz wraz z sekretarz powiatu Iwoną Hryniewiecką. 
czytaj dalej ›

Logopedyczny Konkurs Plastyczny

Ilustracja do informacji: Logopedyczny Konkurs Plastyczny

17 maja 2019r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Logopedycznego "Cyberprzestrzeń rywalem przyjaźni" zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Żaganiu. Patronat nad konkursem objęła wicestarosta Anna Michalczuk, która jednocześnie była przewodniczącą jury. Prace wszystkich uczestników były poruszające i idealnie wpisywały się w cel konkursu. 

 
 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o VII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o VII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
VII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 27 maja 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Powiat z dofinansowaniem!

Ilustracja do informacji: Powiat z dofinansowaniem!
W poniedziałek 13 maja br., Starostwo Powiatowe w Żaganiu podpisało umowę na dofinansowanie na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Siecieborzycach. Środki popłynęły z budżetu Województwa Lubuskiego. Powiat żagański znalazł się wśród 16 innych gmin, które tego dnia również podpisały umowy na dofinansowanie. 
czytaj dalej ›

Święto Batalionu Remontowego

Ilustracja do informacji: Święto Batalionu Remontowego
10 maja br., licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy 11 batalionu remontowego, a wraz z nimi zaproszeni z tej okazji goście, wzięli udział w uroczystych obchodach swojego Święta. Z Batalionem Remontowym świętował również starosta Henryk Janowicz, burmistrz Żagania Andrzej Katarzniec i burmistrz Iłowej Paweł Lichtański. 
czytaj dalej ›

Szprotawa. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla podopiecznych

Ilustracja do informacji: Szprotawa. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla podopiecznych
W poniedziałek 13 maja br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu  i Elżbieta Bielecka, skarbnik powiatu udali się do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, który powstał w Szprotawie. Goścmi byli również wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Samorządowców ugościła Katarzyna Krajewska, kierownik ośrodka, która pokazała jak wygląda wyremontowany obiekt, a takaże przedstawiła pracę PŚDS. 
czytaj dalej ›

Święto Pielęgniarek i Położnych

Ilustracja do informacji: Święto Pielęgniarek i Położnych
12 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Żaganiu zaprosiło wszystkie pielęgniarki i położne z terenu powiatu żagańskiego do wspólnego świętowania. W kierunku Pań popłynęły słowa pełne uznania, a także życzenia pełne pomyślności. Była to również okazja do wręczenia drobnych upominków wszystkim Paniom, które w swojej pracy zawodowej osiągnęły okrągły Jubileusz. 
czytaj dalej ›

Przegląd dróg powiatowych w Gminie Iłowa

Ilustracja do informacji: Przegląd dróg powiatowych w Gminie Iłowa
W środę 8.05. br., starosta Henryk Janowicz wraz z wicestarostą Anną Michalczuk zorganizowali objazd po drogach powiatowych na terenie Gminy Iłowa. Gospodarze powiatu pojawili się w samym centrum Iłowej, a także w okolicznych miejscowościach. 
czytaj dalej ›

Uroczyste wręczenie świadectw maturzystom z ZSTiL

Ilustracja do informacji: Uroczyste wręczenie świadectw maturzystom z ZSTiL
W poniedziałek 29 kwietnia br., w Sali Familijnej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się  uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla kończących Zespół Szkół Technicznych i Licealnych uczniów klas trzecich liceów  i czwartych techników. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 48
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa