Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Rozmawiamy o samobójstwach

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Rozmawiamy o samobójstwach
W piątek, 15 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się konferencja poświęcona depresji i samobójstwom. A wszystko to w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Niestety statystki dotyczące samobójstw nie napawają optymizmem. To młodzi ludzie w większości odbierają sobie życie. Na pytanie dlaczego to robią, odpowiedzi szukali specjaliści zaproszeni na powiatową konferencję. 
czytaj dalej ›

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Jak co roku, pracownicy Starostwa Powiatowego zorganizowali obchody z tej okazji. Otworzyła je Wicestarosta Anna Michalczuk, która jako samorządowiec propaguje zdrowy styl życia oraz zachęca mieszkańców do dbania o siebie i swoje zdrowie. 
czytaj dalej ›

Zaproszenie do udziału w pracach Komisji Konkursowej

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w pracach Komisji Konkursowej
Na podstawie art.15 ust. 2a i ust. 2d ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z  2019r. poz. 688 z późn. zm.), Starosta Żagański zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych wymienionych w art. 3 ust. 2  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 tejże ustawy do udziału w pracach Komisji Konkursowej, której zadaniem będzie opiniowanie ofert składanych w otwartym konkursie ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Powiatu Żagańskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żagańskiego w 2020 roku przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego.
czytaj dalej ›

101 lat wolnej Polski

Ilustracja do informacji: 101 lat wolnej Polski
W poniedziałek, 11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Żaganiu odbył się szereg wydarzeń, podczas których lokalni samorządowcy świętowali z mieszkańcami 101 lat wolnej Polski. W oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości udział wziął starosta Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

Sygnalizacja świetlna przy ulicy Kościuszki w Szprotawie już działa - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Sygnalizacja świetlna przy ulicy Kościuszki w Szprotawie już działa - informacja na stronie Partnera Projektu
Nowy system uspokajania ruchu zamontowany został na przejściu dla pieszych przy ulicy Kościuszki. To kolejny etap poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Każdego roku Starostwo Powiatowe w Żaganiu organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ogłaszanego przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Co roku wydarzenie tworzone jest pod innym hasłem, poruszane są inne problemy. Tym razem Federacja zaleciła poruszenie tematyki związanej z samobójstwami, które w naszym regionie są coraz częstszą przyczyną zgonów, szczególnie wśród młodych osób. Podczas obchodów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak zapobiegać samobójstwom, a naszych mieszkańców zapraszamy do udziału w spotkaniu. 
czytaj dalej ›

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do zbycia

Ilustracja do informacji: Wykazy nieruchomości przeznaczonych do zbycia
WYKAZ zawierający opis nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do zbycia w trybie bezprzetargowym na rzecz dotychczasowych najemców - Gryżyce nr 4, gm. Żagań, Gryżyce nr 6, gm. Żagań
 
czytaj dalej ›

Zapraszamy do składania ofert

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do składania ofert
Załącznik do uchwały nr 124. 2019
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żagańskiego w 2020 roku.
 
czytaj dalej ›

Konferencja lokalna pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”

Ilustracja do informacji: Konferencja lokalna pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”
Mając na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań związanych z doradztwem zawodowym oraz wsparcie młodzieży w racjonalnym planowaniu kariery edukacyjno- zawodowej, a także integracje osób zainteresowanych doradztwem edukacyjno – zawodowym, Starostwo Powiatu Żagańskiego przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Żaganiu zorganizowało konferencje pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”.
 
czytaj dalej ›

Spotkanie sieci instytucji

Ilustracja do informacji: Spotkanie sieci instytucji
23.09.2019r o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żaganiu odbyło się spotkanie sieci instytucji pt. „Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży – krok po kroku”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Poradni – Psychologiczno Pedagogicznej w Żaganiu, Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Żaganiu, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, szkół podstawowych oraz szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.  
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 59
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa