Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

W Żaganiu ruszył Jarmark Michała

Ilustracja do informacji: W Żaganiu ruszył Jarmark Michała
W piątek 13 września br., ruszył coroczny Jarmark Michała w Żaganiu. Trzy dniowie miejskie święto zostało oficjalnie otwarte przez gospodarzy miasta, burmistrza Andrzeja Katarzyńca oraz wiceburmistrza Sebastiana Kuleszę. Wśród zaproszonych gości znalazł się również starosta Henryk Janowicz, który pożyczył mieszkańcom całego powiatu wspaniałej zabawy. 
czytaj dalej ›

Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

Ilustracja do informacji: Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej
Mszą św. w intencji żołnierzy i pracowników cywilnych 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu rozpoczęły się uroczystości związane ze świętem 11ldkpanc. Starosta Henryk Janowicz wraz z dowódcami, lokalnymi samorządowcami, przedstawcielami kombatantów, a także mieszkańcami Żagania, celebrował dwudniowe obchody święta pancerniaków. 
 
 
czytaj dalej ›

X Lubuski Kiermasz Ogrodniczy

Ilustracja do informacji: X Lubuski Kiermasz Ogrodniczy
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku zaprasza do udziału w najbliższych targach rolniczych pn. „X Lubuski Kiermasz Ogrodniczy” – Kalsk dn. 15 września 2019 r. oraz „Jesień w Gliśnie” - Glisno dn. 22 września 2019 r.
Program targów:
 
czytaj dalej ›

Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego

Ilustracja do informacji: Utrudnienia na ul. Żółkiewskiego
W związku z przebudową drogi od ulicy Żółkiewskiego w Żaganiu do skrzyżowania w Dzietrzychowicach, mieszkańcy mogą być narażeni na spore utrudnienia w ruchu. Niestety zakres wykonywanych obecnie prac nie pozwala na całkowite otwarcie drogi, w związku z tym starosta Henryk Janowicz prosi mieszkańców o ostrożność w poruszaniu się i cierpliwość, ponieważ prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. 
czytaj dalej ›

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego

Ilustracja do informacji: Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego
W środę, 11 września br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie Starosty Henryka Janowicza z Wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem oraz Dyrektorem PROW Arkadiuszem Dąbrowskim. Samorządowcy prowadzili rozmowy dotyczące dalszej współpracy. 
czytaj dalej ›

Dołącz do Masz Głos!

Ilustracja do informacji: Dołącz do Masz Głos!
Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.
czytaj dalej ›

WYKAZ nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 5 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz dotychczasowego dzierżawcy

Ilustracja do informacji: WYKAZ nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 5 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz dotychczasowego dzierżawcy
Załącznik nr 1 do zarządzenia
 
 
WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 5 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz dotychczasowego dzierżawcy
 
 
 1. Obręb Czyżówek gmina Iłowa nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona ewidencyjnie numerami działek: 1/3 o pow. 1,96 ha; 4/4 o pow. 2,00 ha; 37/6 o pow. 1,85 ha; 4/2 o pow. 2,70 ha; 341/1 o pow. 1,70 ha; 4/6 o pow. 2,49 ha; 337/2 o pow. 2,93 ha; 8 o pow. 1,07 ha; 9 o pow. 1,30 ha; 37/7 o pow. 4,35 ha oddana w dzierżawę na cele rolne.
  Nieruchomość zostanie wydzierżawiona na rzecz dotychczasowego dzierżawcy na okres 5 lat.
 
czytaj dalej ›

Rozpoczął się kolejny rok szkolny

Ilustracja do informacji: Rozpoczął się kolejny rok szkolny
Mija pierwszy tydzień zajęć lekcyjnych w nowym roku szkolnym 2019/2020. W poniedziałek 2 września br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz etatowy członek zarządu Roman Śliwiński przywitali uczniów w szkołach podległych Starostwu Powiatowemu. Słowa "powodzenia" skierowane zostały nie tylko do młodzieży, ale również do kadry nauczycielskiej. 
czytaj dalej ›

Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy

Ilustracja do informacji: Otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Szprotawie został oficjalnie otwarty. Choć jego działalność starosta Henryk Janowicz obserwuje już od kilku miesięcy, to dzisiaj miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi. Dzisiaj samorządowcy poznali również podopiecznych, którzy w PŚDS odnajdują pomoc i mają możliwość nauczenia się funkcjonowania wśród społeczeństwa. 
czytaj dalej ›

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Ilustracja do informacji: Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

2 września br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu miało miejsce podpisanie umowy z przedstawicielami Partnera Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej wyłonionym w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu na wybór partnera w celu wspólnej realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.

 
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 56
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa