Pozostałe aktualności

Sportowe zmagania naszych uczniów

W piątek 23 września br., ruszyła Powiatowa Licealiada Młodzieży. Tego dnia w Parku Książęcym w Żaganiu zainaugurowano sportową rywalizację szkół ponadpodstawowych powiatu żagańskiego. Dzięki takim projektom młodzież ze szkół średnich ma możliwość osiągać kolejne życiowe rekordy, prezentować swoje sportowe umiejętności i nauczyć się zdrowej rywalizacji! 
Pierwszą dyscypliną w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży były sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Zawodniczki rywalizowały na trasie 8x600m, a chłopcy  na dystansie 8x800m. 
 
Wygarane wśród dziewcząt:
 
1 miejsce ZSO Żagań
2 miejsce ZSTiL Żagań.
3 miejsce ZSTiB Szprotawa
4 miejsce ZSOiT Żagań
 
Klasyfikacja chłopców:
 
1miejsce ZSO Żagań
2 miejsce ZSTiB Szprotawa
3 miejsce ZSTiL Żagań.
4 miejsce ZSOiT Żagań
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników. Awans do zawodów wojewódzkich uzyskały zawodniczki i zawodnicy ZSO Żagań.
Dziękujemy również nauczycielom wychowawnia fizycznego, którzy na codzień współpracują z naszymi uczniami, a także bardzo angażują się w organizację zawodów: Dariusz Kudła, Katarzyna Cieplicka, Marcin Sokołowski, Sylwester Iwanicki, Krzysztof Sieńko. Szczególne podziękowania kierujemy do Żagańskiego Pałacu Kultury za pomoc w wytyczeniu trasy. Starostwo Powiatowe w Żaganiu ufundowało zawodnikom zwycięskie puchary. 
 
W poniedziałek 26 września br., na żaganskiej Arenie odbyły się zawody w piłkę nożną w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży, w których rywalizowali chłopcy. 
 
W Zawodach uczestniczyły zespoły: ZSTIL Żagan, ZSO Żagan, ZSTi B Szprotawa, ZSOiT Żagań, ZSP Iłowa. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym
 
WYNIKI:
ZSTiL Żagań- ZSO Żagań 3:1
ZSO Żagań- ZSOIT Żagań 1:5
ZSO Żagań- ZSTi B. Szprotawa 4:0
ZSO Żagań- ZSP Iłowa 9:0
ZSTiL Żagań- ZSOIT Żagań 2:2
ZSTiL Żagań- ZSTi B. Szprotawa 9:1
ZSTiL Żagań-ZSP Iłowa 3:0
ZSOIT Żagań-ZSP Iłowa 8:0
ZSOIT Żagań- - ZSTi B. Szprotawa2:0
ZSP Iłowa-- ZSTi B. Szprotawa 4:1
 
WYGRANE:
1 miejsce ZSOiT Żagań
2 miejsce ZSTiL Żagań
3miejsce ZSO Żagań
4 miejsce ZSP Iłowa
5 miejsce ZSTi B. Szprotawa
 
Gratulujemy zwycięskiemu zespołowi ZSTiO, który będzie reprezentował Powiat Żagański na zawodach rejonowych. Za organizację zaowdów dziękujemy Dariuszowi Kudle oraz nauczycielom: Mateusz Góral, Marcin Sokołowski, Paweł Urban za pomoc w organizacji zawodów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją