Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Wspólne działania na rzecz oświaty

Ilustracja do informacji: Wspólne działania na rzecz oświaty
Starostwo Powiatowe w Żaganiu w porozumieniu z Gminą Szprotawa, a także miastem Żagań, podjęło decyzję o wyjściu naprzeciw nauczycielom, którzy w efekcie wprowadzonej reformy oświaty, mogą stracić pracę. Trzy samorządowe podmioty zdecydowały o podpisaniu porozumienia, dzięki któremu uda się zaproponować nauczycielom pracę w innych placówkach oświatowych. 
czytaj dalej ›

Festiwal "Piosenka budzi się wiosną"

Ilustracja do informacji: Festiwal "Piosenka budzi się wiosną"
Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Piosenka budzi się wiosną” już za nami. Tegoroczny festiwal, który odbył się 23 maja 2019r., był szesnastym z kolei. Patronat nad festiwalem objęli Starosta Żagański i Burmistrz Szprotawy.
czytaj dalej ›

Technikum hotelarskie z Iłowej w Hotelu Ruben

Ilustracja do informacji: Technikum hotelarskie z Iłowej w Hotelu Ruben
W dniu 22 maja br. uczniowie II klasy technikum hotelarskiego z Iłowej wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Hotelu Ruben***** w Zielonej Górze. 
czytaj dalej ›

Powiat z kolejnym dofinansowaniem!

Ilustracja do informacji: Powiat z kolejnym dofinansowaniem!
Starostwo Powiatowe w Żaganiu otrzymało dofinansowanie na przebudowę ulicy Żółkiewskiego w Żaganiu prowadzącej do miejscowości Dzietrzychowice (gm. Żagań). Całkowity koszt zadania to ok. 7 mln 700 tys. zł, z czego kwota dofinansowania sięga 60 % kosztów realizacji zadania. - To ogromne wsparcie ze środków zewnętrznych, którego nie możemy stracić - mówi starosta Henryk Janowicz. 
czytaj dalej ›

Folkowe Smaki pełne słońca

Ilustracja do informacji: Folkowe Smaki pełne słońca
Bezchmurne niebo, domowe ciasto i występny wspaniałych artystów - tak upłynęła nam miniona niedziela pod hasłem Folkowych Smaków Powiatu Żagańskiego. Nie zawiedli mieszkańcy, którzy jak co roku tłumnie przybyli na coroczny festiwal organizowany przez Starostwo Powiatowe. 
czytaj dalej ›

Podziękowania dla Ordynatora Żagańskiej Pulmonologii

Ilustracja do informacji: Podziękowania dla Ordynatora Żagańskiej Pulmonologii
Lekarz Andrzej Czupryński, Ordynator Oddzialu Pulmonologicznego przechodzi na emeryturę. Za jego wieloletnią pracę na rzecz żagańskiej lecznicy podziękowali mu współpracownicy, dyrekcja szpitala i starosta Henryk Janowicz wraz z sekretarz powiatu Iwoną Hryniewiecką. 
czytaj dalej ›

Logopedyczny Konkurs Plastyczny

Ilustracja do informacji: Logopedyczny Konkurs Plastyczny

17 maja 2019r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Logopedycznego "Cyberprzestrzeń rywalem przyjaźni" zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Żaganiu. Patronat nad konkursem objęła wicestarosta Anna Michalczuk, która jednocześnie była przewodniczącą jury. Prace wszystkich uczestników były poruszające i idealnie wpisywały się w cel konkursu. 

 
 
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o VII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o VII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
VII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 27 maja 2019 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Powiat z dofinansowaniem!

Ilustracja do informacji: Powiat z dofinansowaniem!
W poniedziałek 13 maja br., Starostwo Powiatowe w Żaganiu podpisało umowę na dofinansowanie na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Siecieborzycach. Środki popłynęły z budżetu Województwa Lubuskiego. Powiat żagański znalazł się wśród 16 innych gmin, które tego dnia również podpisały umowy na dofinansowanie. 
czytaj dalej ›

Święto Batalionu Remontowego

Ilustracja do informacji: Święto Batalionu Remontowego
10 maja br., licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy 11 batalionu remontowego, a wraz z nimi zaproszeni z tej okazji goście, wzięli udział w uroczystych obchodach swojego Święta. Z Batalionem Remontowym świętował również starosta Henryk Janowicz, burmistrz Żagania Andrzej Katarzniec i burmistrz Iłowej Paweł Lichtański. 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa