Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Szprotawa. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla podopiecznych

Ilustracja do informacji: Szprotawa. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla podopiecznych
W poniedziałek 13 maja br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, Roman Śliwiński, etatowy członek zarządu  i Elżbieta Bielecka, skarbnik powiatu udali się do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, który powstał w Szprotawie. Goścmi byli również wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. Samorządowców ugościła Katarzyna Krajewska, kierownik ośrodka, która pokazała jak wygląda wyremontowany obiekt, a takaże przedstawiła pracę PŚDS. 
czytaj dalej ›

Święto Pielęgniarek i Położnych

Ilustracja do informacji: Święto Pielęgniarek i Położnych
12 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Żaganiu zaprosiło wszystkie pielęgniarki i położne z terenu powiatu żagańskiego do wspólnego świętowania. W kierunku Pań popłynęły słowa pełne uznania, a także życzenia pełne pomyślności. Była to również okazja do wręczenia drobnych upominków wszystkim Paniom, które w swojej pracy zawodowej osiągnęły okrągły Jubileusz. 
czytaj dalej ›

Przegląd dróg powiatowych w Gminie Iłowa

Ilustracja do informacji: Przegląd dróg powiatowych w Gminie Iłowa
W środę 8.05. br., starosta Henryk Janowicz wraz z wicestarostą Anną Michalczuk zorganizowali objazd po drogach powiatowych na terenie Gminy Iłowa. Gospodarze powiatu pojawili się w samym centrum Iłowej, a także w okolicznych miejscowościach. 
czytaj dalej ›

Uroczyste wręczenie świadectw maturzystom z ZSTiL

Ilustracja do informacji: Uroczyste wręczenie świadectw maturzystom z ZSTiL
W poniedziałek 29 kwietnia br., w Sali Familijnej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się  uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla kończących Zespół Szkół Technicznych i Licealnych uczniów klas trzecich liceów  i czwartych techników. 
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości powiatu żagańskiego przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu.

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości powiatu żagańskiego przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu.
Załącznik nr 1 do uchwały nr 67.2019
 
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI POWIATU ŻAGAŃSKIEGO 
przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu
 
czytaj dalej ›

Sadzimy drzewa w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Sadzimy drzewa w Żaganiu
W związku z ostatnimi informacjami, które pojawiły się w opinii publicznej i które są krzywdzące dla powiatu żagańskiego, informujemy że we wtorek, 2 maja br. rozpoczęliśmy w Żaganiu akcję sadzenia drzew. - Prosili mnie o to również mieszkańcy, dlatego działamy i tam gdzie jesteśmy do tego uprawnieni sadzimy drzewa - mówi starosta Henryk Janowicz. Pierwsze nasadzenia pojawiły się już przy ul. Kolejowej. 
czytaj dalej ›

Szprotawa. Happening z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Ilustracja do informacji: Szprotawa. Happening z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
We wtorek, 30 kwietnia br. starosta Henryk Janowicz uczestniczył w obradach sesji Rady Miejskiej w Szprotawie. Podczas spotkania odbył się również happening z okazji 15 rocznicy obecności Polski w Unii Europejskiej. 
czytaj dalej ›

Otwarty konkurs ofert

Ilustracja do informacji: Otwarty konkurs ofert
POWIAT ŻAGAŃSKI
z siedzibą - ul. Dworcowa 39, 68-100 Żagań
 
działając na podstawie art. 36 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 511 ), art. 4 ust. 1 pkt 7, art. 5 ust. 4 pkt 2, art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ) rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 lutego 2008 r. w sprawie rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym (Dz. U. z 2016r. poz. 1945 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr V.3.2019  Rady Powiatu Żagańskiego z dnia 1 marca 2019r. w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywanych Powiatowi Żagańskiemu w 2019r.
 
OGŁASZA
  otwarty konkurs ofert na zlecanie zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Żagańskiego w 2019 roku
 
 
czytaj dalej ›

Uczniowie zwiedzili Muzeum Auschwitz- Birkenau

Ilustracja do informacji: Uczniowie zwiedzili Muzeum Auschwitz- Birkenau
Uczniowie ZSP Iłowa wraz z opiekunami Iwoną Kasperską i Krystyną Kozińską- Bendiuł zwiedzili Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Dla wszystkich było to wstrząsające przeżycie. 
czytaj dalej ›

Konkurs Cyfrowa Majówka

Ilustracja do informacji: Konkurs Cyfrowa Majówka
Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku Ministerstwo Cyfryzacji organizuje majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!
 
 
 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa