Pozostałe aktualności

Powiat Żagański z dofinansowaniem

We wtorek, 16 maja 2023 r. w szprotawskim ratuszu podpisane zostały kolejne umowy na dofinansowania oraz dotacje ze strony Urzędu Marszałkowskiego dla poszczególnych samorządów, a także parafii na terenie powiatu żagańskiego. 
W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz przedstawiciele samorządów i parafii, w tym starosta żagański Henryk Janowicz oraz sekretarz Iwona Hryniewiecka.
Powiat Żagański otrzymał wsparcie finansowe na zadania inwestycyjne w zakresie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów wolnych:
 
  • Przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 1060 F relacji Siecieborzyce- Długie - Etap I (165 tys. 600 zł) i Etap II (176 tys. 400 zł). Wartość całej inwestycji szacuje się na kwotę ok. 1 mln 300 zł.
  • Przebudowę drogi nr 1067F - Etap I (645 tys.830 zł). Wartość całej inwestycji wynosi około 1 mln. 64 tys.
 
- Gospodarzom wszystkich samorządów - Gminie Szprotawa, Miastu Żagań, Gminie Małomice, a także przedstawicielom parafii, które otrzymały dotacje, serdecznie gratuluje. To kolejny krok, który napędza nas samorządowców do działania, do poprawiania infrastruktury, do ulepszenia oferty dla naszych mieszkańców, do zadbania o nasze dobra, o nasze zabytki. Na ręce Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna składam podziękowania za wsparcie i pomoc w ulepszaniu naszego regionu - mówi starosta Henryk Janowicz.
 
 
 
 
 
fot. Marek Pych/ Lubuskie.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją