Pozostałe aktualności

Serce Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu

 Ta informacja napawa nasz samorząd dumą, bo dzięki doskonałej wiedzy i doskonałym umiejętnościom, nasza młodzież z żagańskiego "59" wygrała prawdziwy cud - defibrylator AED. A jak zaznacza dyrektor szkoły Anna Król, sprzęt docelowo będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy będą wymagali natychmiastowej pomocy.
31 stycznia 2024 roku odbyło się w Nowej Soli rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem było Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych „Medyk”. Patronat nad nim objął m.in. Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego i Lubuski Kurator Oświaty.
 
Ratownicy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zajęli I miejsce w konkursie dla szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego, pt. „Młodzież ratuje życie”.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu instruktażowego prezentującego udzielanie pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Najwyżej oceniony został oceniony film uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, pod opieką Lucyny Kultys oraz Agnieszki Oparskiej. Wielkie brawa dla Was.
Co warto podkreślić - dyrektor Anna Król wraz z kadrą pedagogiczną podjęła decyzję o udostępnieniu sprzętu medycznego na potrzeby społeczności również poza szkołą.
 
- Defibrylator zamontujemy w odpowiedni sposób na terenie placówki, tak aby był on ogólnodostępny w razie potrzeby. Z jednej strony to niezwykły prezent, a z drugiej wolałabym żeby nigdy nie było potrzeby jego użytkowania. Ale defibrylator jest w naszej szkole i jest gotowy do ratowania ludzkiego życia - mówi Anna Król.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją