Pozostałe aktualności

Magia w kuchni u iłowskich gastronomików

19 lat temu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej odbył się pierwszy Pokaz Gastronomiczny. Wydarzenie stało się popularne wśród uczniów, a także kadry pedagogicznej, dlatego stało się szkolną tradycją, którą wspólnie mogliśmy celebrować ponownie w tym roku.
W środę, 20 marca, uczniowie z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaprosili nas w podróż po magicznych zakątkach ze świata książek i bajek. Mogliśmy zasmakować potraw z Harrego Pottera, Akademii Pana Kleksa oraz Alicji z Krainy Czarów.
Warto zaznaczyć, że oprócz doskonałych smaków, mogliśmy podziwiać wyjątkowe dekoracje przygotowane przez uczniów, kadrę pedagogiczną oraz pracowników szkoły.
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicestarosta Anna Michalczuk, członek Zarządu Powiatu Roman Śliwiński, sekretarz Iwona Hryniewiecka, skarbnik Elżbieta Bielecka oraz dyrektor PCUW Edyta Kwiecień. Szkołę odwiedzili również burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, a także przedstawiciele firm wspierających szkołę i przedstawiciele jednostek iłowskich.
Pokaz gastronomiczny przygotowany przez uczniów ZSP w Iłowej był również doskonałą okazją to pokazania nie tylko swoich umiejętności, ale również do zaprezentowania tego, czego szkoła uczy, jakie daje możliwości i jakie są efekty kształcenia w iłowskiej gastronomii, dlatego wśród gości znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, którzy mieli okazję na bezpośrednie rozmowy ze starszymi kolegami.
 
 Iłowska Magia w Kuchni to były na prawdę wyjątkowe smaki, kolory i nowości gastronomiczne dla wielu degustujących. Nasza podróż odbyła się do kuchni Harego Pottera przygotowanej przez uczniów, których opiekunem była p. Iwona Kasperska, następnie udaliśmy się do kuchni Alicji w Krainie Czarów zaprezentowanej przez uczniów pod czujnym okiem p. Krystyna Kozińska - Bendiuł, a na koniec posmakowaliśmy kuchni Akademii Pana Kleksa, do której zaprosili nas uczniowie na czele z p. Ewą Ślęzak.
- Cieszę się, że ta tradycja zapoczątkowana w 2002 r. wciąż jest pielęgnowana, a uczniowie przy tym dobrze się bawią i udoskonalają swoje umiejętności kulinarne. Widać ogromne zaangażowanie uczniów, ich opiekunów i dyrekcji, aby szkoła była otwarta na kolejne pokolenia wyjątkowych kucharzy, hotelarzy, informatyków i wielu innych. Smacznego! - mówi wicestarosta Anna Michalczuk.
 
A my zachęcamy do dalszej edukacji w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją