11 lutego br., w Wojewódzkiej Komedzie OHP w Zielonej Górze podpisano porozumienie, które gwarantuje naszym szkołom realizację wspólnych działań.
W spotkaniu uczestniczyli starosta Anna Michalczuk, Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy Karolina Miniach, Zastępca Komendanta OHP Wioletta Skotnicka, naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym Beata Kulasza oraz dyrektorzy szkół prowadzący kształcenie zawodowe w szkołach branżowych: Andrzej Skawiński, dyrektor ZSTiB w Szprotawie, Zbigniew Stebelski, dyrektor ZSTiL w Żaganiu. Porozumienie o współpracy zostanie także zawarte z Anną Król, dyrektor ZSTiO w Żaganiu.
Porozumienie to przede wszystkim wsparcie młodzieży z powiatu żagańskiego:
- aktywizacja społeczna, zawodowa, ekonomiczna młodzieży oraz podejmowanie działań zmierzających do podwyższenia kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania
- wspólna organizacja pracy na rzecz młodzieży
- spotkania informacyjne, stały kontakt i opieka
- wyszukiwanie miejsc odbywania praktyk zawodowych
- pośrednictwo w kontakcie z pracodawcami
- wsparcie psychologiczne, ogólnorozwojowe i specjalistyczne
- Wybór drogi zawodowej dla młodych ludzi to jedna z ważniejszych życiowych decyzji. Chcemy wesprzeć tych, którzy być może nie potrafią poradzić sobie w kontaktach społecznych, a tym samym utrudnia im to wejście na rynek pracy. Doradzimy, pomożemy i wesprzemy dzięki współpracy z OHP. Dziękuję Wojewódzkiej Komendzie OHP za chęć współpracy w powiecie żagańskim, a dyrektorom za zaangażowanie w ten projekt - mówi starosta Anna Michalczuk








