Pozostałe aktualności

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na zlecanie zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Żagańskiego w 2023 roku

Powiat Żagański OGŁASZA otwarty konkurs ofert na zlecanie zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Żagańskiego w 2023 roku. 
czytaj dalej

Rusza kwalifikacja wojskowa

W dniach od 17  kwietnia do 15 maja 2023 roku na terenie Powiatu Żagańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska pracować będzie w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu przy ul. Gimnazjalnej 13 w godz. od 09.00 do 16.00.
czytaj dalej

Lasy Państwowe zapowiadają opryski lotnicze

W pierwszej dekadzie kwietnia nad lasami w województwie lubuskim oraz dolnośląskim rozpoczną się opryski przeciw chrabąszczom oraz barczatce sosnówki - poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu. 
czytaj dalej

Konferencja pt.: "Zabytki świadectwem wspólnego dziedzictwa historycznego pogranicza polsko- niemieckiego"

30 marca 2023 r., odbyła się polsko- niemiecka konferencja pt.: "Zabytki świadectwem wspólnego dziedzictwa historycznego pogranicza polsko- niemieckiego". Spotkanie to honorowym patronatem objęła Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków p. Barbara Bielinis- Kopeć. Jest to kolejny element projketu realizowanego wspólnie z niemieckim partenrem - Powiatem Oberspreewald-Lausitz. 
czytaj dalej

III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2023.344 t.j.)
Ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
czytaj dalej

Gościnna wizyta w Powiecie Obersprewald-Lausitz

3 marca br., delegacja Powiatu Żagańskiego gościła w partnerskim Powiecie Obersprewald-Lausitz, aby omówić wspólnie realizowany projekt "Zabytki świadectwem wspólnego dziedzictwa historycznego pogranicza polsko- niemieckiego". Robocze spotkanie u naszego niemieckiego partnera było doskonałą okazją do wspólnego spaceru po mieście Senftenberg, które skrywa wiele ciekawych historii. Podczas wizyty ustalono kolejne etapy realizowanego projektu, w tym polsko- niemieckiej konferencji zorganizowanej w Pałacu Wiechlice po stronie polskiej. 
 
 
 
 
czytaj dalej

Porozmawiajmy o Funduszach Europejskich

W imieniu Zarządu Województwa Lubuskiego, samorząd Powiatu Żagańskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno- konsultacyjne, podczas którego przekazane zostaną bieżące informacje na temat realizacji programu regionalnego dla województwa lubuskiego.
Spotkanie odbędzie się 19 maja o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39.
czytaj dalej

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa - miejscowości: Nowa Jabłona, Długie, Siecieborzyce

Obręb Nowa Jabłona gm. Niegosławice działka nr 246/5 o pow. 0,61 ha, oznaczona użytkiem RIVb i RV (Grunty orne)

STAROSTA ŻAGAŃSKI DZIAŁAJĄC W IMIENIU SKARBU PAŃSTWA
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2023.344 t.j.)
Ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Czasowa zmiana przystanku w Starej Koperni

W związku z realizowaną inwestycją polegającą na przebudowie drogi powiatowej nr 1067F w m. Stara Kopernia, Starostwo Powiatowe w Żaganiu informuje, że istniejący przystanek autobusowy (przy pętli autobusowej) zostaje czasowo przeniesiony w rejon posesji nr 56 w Starej Koperni
 
Jednocześnie informujemy, że zmiany mają charakter czasowy i potrwają w terminie od 22.03.2023 r. do 27.03.2023 r.
 
Za utrudnienia przepraszamy!

Głośna próba syren alarmowych

Głośna próba syren alarmowych
 
23 marca  2023 r. w godzinach 12.00 – 12.30 na terenie Powiatu Żagańskiego przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych, w ramach treningu systemów alarmowych.
Zostaną nadane sygnały akustyczne:
  • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny, trwający 3 min.
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 min.
Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań, ponieważ sygnały które będą się rozlegać są tylko sygnałami ćwiczebnymi.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 48