Pozostałe aktualności

Święto Czarnej Dywizji

Wrzesień to miesiąc szczególnie ważny dla żołnierzy spod znaku husarskiego skrzydła. W tym czasie oficerowie, podoficerowie, szeregowi oraz pracownicy resortu obrony narodowej, w kolejną rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, obchodzić będą swoje coroczne święto. Do życzeń wypełnionych dumą, pełnych serdeczności i pomyślności przyłącza się samorząd Powiatu Żagańskiego. 
czytaj dalej

Zwycięzcy Powiatowego Lauru Kultury 2022 r.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żaganiu przeprowadziło konkurs, w ramach którego przyznano Honorowe Wyróżnienie jakim jest Powiatowy Laur Kultury. Członkowie Kapituły, której przewodniczy Cecylia Brodzińska, rozpatrzyli dwa wnioski: Dyrektora Miejskiej Biblioteki w Żaganiu, która złożyła wniosek o przyznanie wyróżnienia dla Pana Karagiorgisa Panagiotisa oraz Biblioteki Kultury w Iłowej, która wnioskowała o wyróżnienie Pani Wandy Edelman Olechwier. Uroczyste wręczenie Powiatowego Lauru Kultury miało miejsce podczas otwarcia Jarmarku Michała w Żaganiu, w piątek 9 września br. 
 
 
czytaj dalej

Oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej

1 września obchodziliśmy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z wydarzeniami jakie dotknęły ludzkość 83 lata temu, na Placu gen. Maczka odbył się uroczysty apel pamięci, podczas którego oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej, jednego z największych i najkrwawszych konfliktów zbrojnych w Europie. Dziś obserwując tragedie jaka rozgrywa się na terenie Ukrainy każdy z nas mówi jedno: nigdy więcej wojny!
czytaj dalej

Uwaga! Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Żaganiu będzie nieczynne

W dniach od 5 do 23 września biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Żaganiu będzie nieczynne.
Poradę i informację prawną można uzyskać na infolinii konsumenckiej dzwoniąc pod numer  801 440 220 lub 22 290 89 16
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.
W sprawach pilnych można kontaktować się Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Żarach,
tel. 68 479 06 05
od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 14.

VII przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2021.1899 t.j.)
Ogłasza VII przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
czytaj dalej

Gratulujemy awansu zawodowego

26 sierprnia br., Starosta Henryk Janowicz oraz Wicestarosta Anna Michalczuk spotkali się dziś z nauczycielami, przed którymi kolejny etap w życiu zawodowym. Tego dnia nauczyciela modebrali akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Każda z nich złożył uroczyste śłubowanie. 
czytaj dalej

Życzenia na nowy Rok Szkolny

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół
Grono Pedagogiczne
Drodzy Uczniowie
 
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2022/2023
w imieniu Zarządu Powiatu Żagańskiego,
pragnę złożyć wszystkim uczniom życzenia
wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów
oraz pogłębiania swojej wiedzy.
Życzę Wam, Drodzy Uczniowie, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem nauki i wytężonej pracy, ale niosły ze sobą również wiele radości i zadowolenia
z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.
 
Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę, aby ten rok szkolny stał się czasem spokojnej pracy i zadowolenia z postępów i osiągnięć uczniów,
a także by przyniósł wiele satysfakcji zawodowej.
Życzę wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, wytrwałości w realizacji zadań jakie stawia przed Wami trudny proces edukacji oraz zachowania jak najlepszych wspomnień z pobytu w murach wybranej szkoły.
 
 
Z wyrazami szacunku
Starosta Żagański
Henryk Janowicz
 

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa

Załącznik nr 1 do Zarządzenia
 
WYKAZ
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
czytaj dalej

Rodzinne spotkanie z tradycją i kulturą

Za nami kolejne wspaniałe spotkanie! W niedzielę 28 sierpnia br., na dziedzińcu żagańskiego Pałacu gościliśmy wyjątkowych wystawców z produktami tradycyjnymi i zdrowotnymi, z pysznym jedzonkiem i wyjątkowymi akcesoriami. Z naszymi mieszkańcami spotkało się również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  Nie zabrakło Sołectwa Henryków, które zawsze jest z Nami! Dziękujemy za obecność wszystkim, którzy z Powiatem Żagańskim zadbali o Rodzinę, Zdrowie i Tradycje. 
czytaj dalej

Zaproszenie na szkolenie dla przedsiębiorców i zarządzających transportem - terminy wrzesień 2022 r.

Na prośbę Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego informujemy o wznowieniu, prowadzonych przez GITD, szkoleń dla przedsiębiorców i osób zarządzających transportem z zakresu pozyskiwania danych z rejestru KREPTD. Szkolenie jest bezpłatne i kierowane wyłącznie do przedsiębiorców oraz osób zarządzająchych transportem. Wymaganiem udziału w szkoleniu jest posiadanie profilu zaufanego (ePUAP).
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 37