Pozostałe aktualności

Żegnamy naszą Koleżankę

Z głębokim żalem i poczuciem wielkiej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej wspaniałej koleżanki Renaty Gmińskiej, która odeszła od nas nagle w piątek 9 kwietnia 2021 r. Miała 49 lat.  
Renata Gmińska 18 stycznia 1999 r. została zatrudniona w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Jej ścieżka zawodowa od początku związana była z Wydziałem Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Budownictwa. 
 
Cechowała ją przede wszystkim ogromna wiedza. W latach 1997/98 Renata Gmińska ukończyła Studia wyższe na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, gdzie zdobyła tytuł magister inżynier o specjalności ochrona środowiska. W latach 1999/2000 ukończyła Studia podyplomowe w zakresie prawa ochrony środowiska, a w latach 2011 studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej
 
W Starostwie Powiatowym Renia bezpośrednio odpowiedzialna była za wydawanie istotynych decyzji administracyjnych związanych przede wszystkim z gospodarką odpadami.  Jej nagła i niespodziewana śmierć była ogromnym zaskoczeniem. Szczególnie ciepło wspominają ją pracownicy, z którymi była tu od początku. 
 
-  Oboje zaczynaliśmy pracę w 1999 r. Trzeba przyznać, że Renia była wzorowym pracownikiem. Jednym z najlepszych w swoim fachu. Miała ogromny zakres obowiązków w trudnej dziedzinie, ale radziła sobie znakomicie i muszę powiedzieć, że lubiła to co robi. Była bardzo oddanym pracownikiem, a prywatnie niezwykle skromną i skrytą osobą. Nigdy nie mówiła o swoich słabościach, choć jak każdy z nas pewnie miewała gorsze dni. Trudno będzie ją zastąpić... - wspomina Piotr Pietraszkiewicz, naczelnik wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i budownictwa, bezpośredni przełożony Renaty i kolega z pracy.
 
- Pracowałyśmy razem od pierwszych jej dni w Starostwie. Mimo skromności była bardzo pomocna. Swoje obowiązki wykonywała niezwykle starannie i sumiennie. Bardzo angażowała się we wszystkie decyzje, które musiała podjąć. Jak nikt inny znała wszystkie nowinki prawne związane z zakresem obowiązków, które miała na swoich barkach. Dzisiaj kiedy ją wspominamy, na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Nie spodziewaliśmy się, że odejdzie tak nagle, bez pożegnania - wspomina Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu. 
 
 
 
 
Tak cicho, bez pożegnania
Zostawiłaś Nas- w Naszych sercach i umysłach
Po wieczny czas
 
 
 
Pogrzeb Renaty Gmińskiej odbędzie się w środę, 14 kwietnia o godz.12.00 w Szprotawie - rodzinnej miejscowości. 
Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją