Pozostałe aktualności

Nowe skrzyżowanie w Szprotawie

W Szprotawie ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic: 3 Maja, Krasińskiego, Młynarskiej i Muzealnej. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Żagański. Niewątpliwym atutem prowadzonej obecnie inwestycji jest nienaganna współpraca z władzami Gminy Szprotawa
Jak zaznacza starosta Henryk Janowicz, władze Gminy Szprotawa wielokrotnie sygnalizowały o tym, że jest to jedno z bardziej problematycznych skrzyżowań miasta, które nie jest przystosowane do obecnego natężenia ruchu. - Skrzyżowanie zostanie poszerzone, a nawierzchnia naprawiona - mówi starosta  Henryk Janowicz.
 
Jak informuje Urząd Miejski w Szprotawie, z uwagi na zabytkowy charakter centrum Szprotawy teren, o który zostanie powiększone przecięcie dróg wyłożone zostanie kostką brukową. Istniejący już bruk zostanie przełożony, tak aby wyrównać uszkodzoną i pofałdowaną nawierzchnię skrzyżowania. Mieszkańcy zyskają również nowy chodnik, który wybudowany zostanie wzdłuż ulicy Młynarskiej. Dodatkowo, wzdłuż całej drogi, między jezdnią a chodnikiem, ustawione zostaną barierki zabezpieczające przed niechcianym upadkiem do kanału Młynówki.
 
Gmina dopieszcza inwestycję
- Dzięki opracowanemu programowi funkcjonalno- użytkowemu możliwe było złożenie wniosku o dofinansowanie wyposażenia krzyżówki w sygnalizację świetlną z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu rozwiązaniu udrożnione zostaną ulice oraz zwiększy się płynność i bezpieczeństwo ruchu. Tymczasem, proszę kierowców o cierpliwość i czujność, ponieważ w najbliższych dniach należy spodziewać się utrudnień, szczególnie podczas przejazdu ulicami podporządkowanymi, tj. Młynarską i Krasińskiego. Proszę o ograniczenie prędkości jazdy przez teren robót i zwrócenie uwagi na drogowców, którzy w toku prac mogą znaleźć się bezpośrednio na jezdni - mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją