Pozostałe aktualności

Dzień Ziemi w Gminie Szprotawa

Starosta Henryk Janowicz przyjął zaproszenie Mirosława Gąsika, burmistrza Gminy Szprotawy i wziął udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi, który gospodarz Szprotawy postanowił uczcić symbolicznym nasadzeniem miododajnych lip.
Sadzenie tych wartościowych drzew w Szprotawie trwało od wczesnych godzin porannych w czwartek (22.04). Starostwo Powiatowe przyłączyło się do akcji i w Kartowicach starosta Henryk Janowicz pomagał przy nasadzeniach.
 
- Piękne, majestatyczne lipy nie od dziś zachwycają swoim urokiem. Cenne są zwłaszcza dla pszczół, kapitalnie sprawdzają się również jako rośliny ozdobne. Dlatego, przy drogach relacji Pasterzowice – Witków oraz Pasterzowice – Kartowice trwa wspólna akcja gminy i powiatu sadzenia miododajnych drzew – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Lipy wysadzone będą także przy drodze biegnącej przez Bobrowice. To cegiełka w walce o czyste środowisko w naszych małych społecznościach. Pogoda sprzyja, więc zachęcam wszystkich mieszkańców, aby w dniu poświęconym naszej Ziemi, posadzić choć jedno drzewo na lokalnym podwórku - dodaje włodarz Gminy.
 
- Bardzo dziękuję za zaproszenie naszego samorządu do akcji sadzenia lip miododajnych. My jako Powiat regularnie inwestujemy w nowe nasadzenia drzew. To niezwykle ważne i wartościowe dla naszej Ziemi. Gratuluję Gminie Szprotawa za pomysł i zaangażowanie - mówi starosta Henryk Janowicz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją