Pozostałe aktualności

Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych w Żaganiu

Punkt Szczepień Powszechnych w Żaganiu przyjął pierwszych pacjentów. Oficjalne otwarcie w obecności Piotra Brombera, Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego, a także płk. lek. Artura Lipczyńskiego, komendatnta 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, miało miejsce we wtorek, 27 kwietnia br. W spotkaniu uczestniczyli również starosta Henryk Janowicz, sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka oraz Jacek Wąsik, kierownik filii szpitala w Żaganiu. 
Pacjenci zarejestrowani na szczepienie w specjalnej poczekalni tuż przy żagańskim szpitalu wypełniają niezbędne dokumenty, następnie kierowani są do Punktu, gdzie personel medyczny realizuje szczepienia. Tylko pierwszego dnia zaplanowano w Żaganiu 180 szczepień. Na terenie całego Powiatu Żagańskiego ruszyły aż 3 Punkty: w Żaganiu, Iłowej oraz w Starym Żaganiu. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do rejestracji !
W Powiecie Żagańskim ruszyły trzy Punkty Szczepień Powszechnych. W Żaganiu od samego rana przyjmowani są pacjenci, którzy po udanej rejestracji mogą się zaszczepić w szpitalu. Podobnie jest w Iłowej, gdzie szczepienia realizowane są w hali sportowej przy ul. Piaskowej 2b. Trzeci punkt powstał w świetlicy wiejskiej w Starym Żaganiu. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do skorzystania z przygotowanej oferty przez samorządy Powiatu Żagańskiego we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 
 
- Tylko dzięki dobrej współpracy i wzajemnej pomocy samorządów, a także wsparciu merytorycznemu Narodowego Funduszu Zdrowia udało nam się uruchomić trzy Punkty Szczepień Powszechnych w powiecie żagańskim. Jako Powiat wsparliśmy Punkt w żagańskim w szpitalu. Dla mieszkańców uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu, dzięki któremu chcemy usprawnić procedurę szczepień. Dbajmy o nasze zdrowie i rejestrujmy się na szczepienia - mówi starosta Henryk Janowicz. 
 
Punkt Szczepień Powszechnych w Żaganiu działań będzie w godzinach 8-16. Praca Punktu w dużej mierze uzależniona jest od dostaw szczepionek. 
 
 
 
Na szczepienia można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod specjalnie przygotowanym numerem telefonu 796 360 380
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją