Pozostałe aktualności

Młode piłkarki z SOSW w Żaganiu walczyły z najlepszymi w kraju

Reprezentantki żagańskiego SOSW uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Futsalu Kobiet ZSS SPRAWNI - RAZEM – Lębork 2022. Dziewczęta z Żagania w składzie: Daria Kędzierska, Katarzyna Kluska, Natalia Kowalewska, Justyna Madeja i nieoceniona Emilia Tomaszewicz z sąsiedniego SOSW w Szprotawie dzielnie walczyły z najlepszymi zawodniczkami w kraju. 
Poza Kasią Kluską, pozostałe piłkarki powiatu żagańskiego, debiutowały w turnieju tej rangi. Stanęły jednak na wysokości zadania i poza zdobyciem czwartego miejsca w rywalizacji zespołowej w klasyfikacji nagród indywidualnych, 15-latka - Daria Kędzierska zdobyła statuetkę Najlepszej Bramkarki Turnieju. Daria z wielu udanych interwencji obronnych, serce składu sędziowskiego i trenerów zdobyła wspaniałą obroną rzutu karnego z dwiema dobitkami. Poza wieloma walorami sportowymi, jak choćby rywalizacja z trenującymi w klubach piłkarskich zawodniczkami z Lublina,  dziewczęta miło spędzały czas po zawodach, zwiedzając Lębork i korzystając z szaleństw na plaży w Łebie.
 
Drużyna kobiecego futsalu Sprawnych – Razem SOSW Żagań, mimo skrajnego fizycznego wyczerpania sportową rywalizacją (brak zawodniczek rezerwowych) oraz braku zdobyczy medalowej jest w 100% zdeterminowana do pracy i walki o medale w kolejnych edycjach lęborskich mistrzostw w futsalu. Opiekunami dziewcząt w czasie zawodów, byli nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy SOSW w Żaganiu: Tomasz Pawłowicz i Wojciech Olejarz.
 
Gratulujemy ogromu zaangażowania i pokonywania własnych barier, co owocuje ogromnymi sukcesami! 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją