Pozostałe aktualności

Zabytki Powiatu Żagańskiego - partnerska wizyta

27 kwietnia br., w Powiecie Żagańskim gościliśmy naszych niemieckich partnerów, którzy w ramach realizacji projektu „Zabytki świadectwem wspólnego dziedzictwa historycznego pogranicza polsko- niemieckiego”, poznali historię najpiękniejszych obiektów zabytkowych w naszym regionie.
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne dot. Funduszy Europejskich dla Lubuskiego 2021-2027

22 maja maja w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbędzie się spotkanie informacyjne dot. Funduszy Europejskich dla Lubuskiego 2021 -2027.  (Spotkanie przeniesione z 19 maja br. - nowy termin)
czytaj dalej

Spotkanie z Pielęgniarkami i Położnymi

Za nami wspaniałe chwile z przedstawicielkami jednego z ważniejszych zawodów - Pielęgniarkami i Położnymi. Reprezentantki z całego Powiatu Żagańskiego gościły 12 maja br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu, gdzie wspólnie z jego gospodarzami świętowały Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
czytaj dalej

Powiatowy Dzień Strażaka

W piątek, 12 maja br., Starosta Henryk Janowicz wziął  udział w uroczystych obchodach z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Gospodarz powiatu witając się z druhami, ochotnikami, a także zawodowymi strażakami z całego powiatu żagańskiego, podziękował im za codzienną służbę i walkę o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Jednocześnie słowa uznania starosta żagański skierował do rodzin strażaków, prosząc o zrozumienie i wsparcie dla mundurowych.
czytaj dalej

Rusza nabór do szkół średnich!

Wszystkich uczniów kończących ósmą klasę serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół w Powiecie Żagańskim. Mamy pełen wachlarz kierunków i możliwości, które w dalszej drodze edukacyjnej, przyniosą wiele zawodowych możliwością, spełnią Twoje oczekiwania i zaprowadzą tam, gdzie chcesz dotrzeć w przyszłości! Nasze szkoły to przede wszystkim nowoczesność, profesjonalizm i stabilizacja. 
czytaj dalej

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna na zlecenie Powiatu Żagańskiego opracowuje
Strategię Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Żagańskiego na lata 2024 – 2030.
W ramach procesu badawczego zaplanowano opracowanie diagnozy, realizację badań społecznych i wypracowanie założeń strategicznych.
Dnia 18 maja 2023 r.  odbędą się warsztaty: w zakresie  kultura i organizacje pozarządowe - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Żaganiu godz. 11.00
czytaj dalej

IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego

ZARZĄD POWIATU ŻAGAŃSKIEGO DZIAŁAJĄC
na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2023.344 t.j.)
Ogłasza IV przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żagańskiego
czytaj dalej

Nowa droga w Starej Koperni

Zakończony został I etap przebudowy drogi powiatowej 1067F w Starej Koperni. Mieszkańcom oddajemy do użytku drogę z nową nawierzchnią na 700 m odcinku od skrzyżowania na Nieradzę. 
czytaj dalej

O transporcie w powiecie żagańskim

W poniedziałek, 8 maja br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się spotkanie Radnych Powiatu Żagańskiego: Tomasza Hucała oraz Piotra Kowalskiego wraz ze starostą Henrykiem Janowiczem oraz Zarządem Związku Powiatowo-Gminnego Powiatu Żagańskiego, w imieniu którego gościliśmy p. Anitę Staszkowian oraz Bartosza Sokołowskiego. W dyskusji udział wzięła również p. Joanna Kaczmarska, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Żaganiu.
czytaj dalej

Święto Bibliotekarzy!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotekarza, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom bibliotek na terenie Powiatu Żagańskiego,
a książnicom życzymy, by nigdy nie zostały zapomniane. Niech półki uginają się od najnowszych pozycji, po które będą sięgać mieszkańcy.
Szczególne życzenia kierujemy do Naszej wspaniałej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu, która stoi na powiatowej straży rozwoju czytelnictwa,
a także otwiera szeroko swoje drzwi wszystkim Mieszkańcom.
 
Wszystkim Państwu życzymy pomyślności oraz satysfakcji i zadowolenia z wykonywanego zawodu.
Dziękujemy za wytrwałość i utrzymanie kultury czytelnictwa na wysokim poziomie!
 
Henryk Janowicz
Starosta Żagański 
 
Anna Michalczuk
Wicestarosta
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego
Mariusz Krugły
Radosław Kwiecień
Roman Śliwiński 
1 2 3 4 5 6 ... 48