Pozostałe aktualności

Powstanie ścieżka rowerowa relacji Szprotawa- Stypułów

Blisko 7 milionów zł z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymała Szprotawa na rozbudowę infrastruktury rowerowej. W gminie powstanie nowa ścieżka rowerowa na trasie Szprotawa-Stypułów. Sybmoliczne podpisanie umowy na wykonanie tego zadania miało miejsce w poniedziałek 24 października br. Wykonawcą robót będzie firma Tandem Sp. z o.o. z Żagania. W spotkaniu udział wzięli: członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Roman Śliwiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Maciej Boryna oraz przedstawciele Rady MIejskiej w Szprotawie, a także Radni Powiatowi i przedstawiciele "Cyklista Szprotawski".
czytaj dalej

Duma powiatu żagańskiego. Pani Krystyna Stachów doceniona przez władze Województwa

Pani Krystyna Stachów, obecna sołtys wsi Gościeszowice, Od 1999 r. Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Kół Gospodyń Wiejskich w Zielonej Górze przy Lubuskim Wojewódzkim Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, była dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Niegosławicach, a także założycielka i do chwili obecnej kierownik Zespołu Folklorystycznego „Gościeszanki”, otrzymała z rąk Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna podziękowania za aktywne wsparcie i długoletnią pracę na rzecz Kół Gospodyń Wiejskich województwa lubuskiego oraz podtrzymywanie tradycji i kultury polskiej. 
czytaj dalej

Najlepsi uczniowie w Powiecie Żagańskim

W piątek 21 października br., W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Starosta Henryk Janowicz, który przywitał młodzież oraz dyrektorów szkół, przyznał że bardzo się cieszy, że uczniowie osiągają sukcesy na wielu płaszczyznach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również absolwentów z naszych szkół. 
czytaj dalej

VIII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

W niedzielę 24 października br., w żagańskim Pałacu Książęcym odbyły się Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej. To już coroczna tradycja, dzięki której mieszkańcy Powiatu Żagańskiego oraz całego Województwa Lubuskiego mają możliwość poznać kulturę leśną i łowiecką. Tego dnia do Żagania przyjechali Myśliwi z całego regionu, aby wspólnie przekazywać wartości, które wciąż budzą wiele emocji. 
czytaj dalej

Sprawy Powiatu Żagańskiego są im bliskie

We wtorek, 18 października br., na Sesji Rady Powiatu gościliśmy Posła Jerzego Maternę, któremu Starosta Henryk Janowicz wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Sebastianem Galasiakiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Maciejem Boryną, w obecności Zarządu Powiatu Żagańskiego oraz Radnych Powiatu Żagańskiego, podziękował za owocną współpracę oraz szereg działań podejmowanych na szczeblu ogólnopolskim na rzecz naszego samorządu. Podziękowania skierowano również do Radnego Powiatu Żagańskiego Piotra Kowalskiego, który jako zawodowy strażak ratuje zdrowie i życie naszych mieszkańców, a jako samorządowiec dba o "lepsze jutro" wysoko stawiając poprzeczkę.
czytaj dalej

Ruszamy z kolejną inwestycją

Starosta Henryk Janowicz oraz członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Roman Śliwiński, w poniedziałek 17 października br.,  gościli  w Szprotawie, gdzie w obecności burmistrza Mirosława Gąsika, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Żagańskiego Macieja Boryny, a także Radnych Szprotawy: Jerzego Chmary, Andrzeja Stambulskiego i Stefana Gołka, podpisali umowę na realizację zadania pt.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3907F – ul. Słowackiego w Szprotawie”.
czytaj dalej

Podziękowaliśmy Nauczycielom i Dyrektorom za ich pracę na rzecz edukacji w Powiecie żagańskim

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do rozmów o mijającym roku w oświacie, a także o działaniach na przyszłość w naszych szkołach i placówkach oświatowych. W poniedziałek, 17 października br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński i Mariusz Krugły, spotkali się z dyrektorami i nauczycielami z naszych szkół. 
czytaj dalej

Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego

Informujemy, że 29 września 2022r. do Starostwa Powiatowego w Żaganiu wpłynęła oferta Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Żarach  z siedzibą przy
ul. Św. Brata Alberta 4 na realizację w trybie pozakonkursowym zadania publicznego pn. „Opieka paliatywna Hospicjum dla mieszkańców powiatu żagańskiego” na kwotę 5.000,00 zł.  
czytaj dalej

Gratulujemy osiągnięć sportowych

Starosta Henryk Janowicz oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły w środę 12 października br., zaprosili na spotkanie Pana Marcina Biernackiego, który od wielu lat bierze czynny udział w życiu sportowym naszego regionu, reprezentując tym samym Powiat Żagański w wielu zawodach i przedsięwzięciach sportowych 
 
- Pan Marcin jest doskonałym przykładem tego, że chcieć to znaczy móc. Swoim zapałem i chęcią zdobycia kolejnych rekordów życiowych, pokonuje własne bariery i pokazuje ludziom, że każdy może osiągać sukcesy, każdy może znaleźć swoją pasję i ją realizować - mówi starosta Henryk Janowicz.
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego pogratulował Panu Marcinowi osiągniętych dotychczas sukcesów i życzył spełnienia kolejnych życiowych rekordów przekazując na ręce Pana Marcina Biernackiego dyplom uznania, symboliczny medal i drobne upominki.
 

Wyjazd studyjny na Warmii i Mazurach

W dniach 4-6 października 2022r. 18 osobowa grupa przedstawicieli powiatu żagańskiego uczestniczyła w wizycie studyjnej na Warmii i Mazurach w ramach projektu „Odkryć potencjał obszarów wiejskich Powiatu Żagańskiego”. Grupa składała się z reprezentantów gmin powiatu żagańskiego; liderów społecznych, sołtysów, przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich, rolników oraz samorządu lokalnego. Celem projektu było na przykładzie „Dobrych Praktyk” zainspirowanie oraz pozyskanie wiedzy i informacji na temat możliwości prowadzenia działalności pozarolniczej na terenach powiatu żagańskiego. A przykłady były bardzo imponujące. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 37