Powiatowy Laur Kultury

Wręczyliśmy Powiatowy Laur Kultury za 2022 r.

Podczas sobotniego Powiatowo- Gminnego Święta Plonów gospodarze Powiatu Żagańskiego wręczyli Powiatowy Laur Kultury za 2022 r.
Przewodnicząca Kapituły - Cecylia Brodzińska - pogratulowała wszystkim wyróżnionym i zapewniła, że wszystkie zgłoszone osoby zasługują na wielkie brawa, ponieważ każdy reprezentuje swoimi dokonaniami wysoki poziom popularyzacji kultury wśród lokalnej społeczności.
czytaj dalej

Rusza kolejna edycja Powiatowego Lauru Kultury

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu jakim jest Powiatowy Laur Kultury. To już tradycja naszego samorządu, która scala ze sobą nasz regionalny świat kultury. Kandydatów można zgłaszać do 20 lutego br., za pomocą wniosku, który wypełniony należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39 - osobiście lub za pośrednictwem poczty. 
czytaj dalej

Powiatowy Laur Kultury

Rada Powiatu Żagańskiego w 2016 r. ustanowiła "Powiatowy Laur Kultury" - coroczne uhonorowanie w drodze konkursu, osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych, które wniosły największy wkład w rozwój kultury na terenie Powiatu Żagańskiego. 
Pomysłodawcą nazwy był śp. Wicestarosta Marek Kopta, a samym pomysłodawcą lauru i twórcą regulaminu - Radny Powiatu Żagańskiego Artur Niezgoda.
 
W celu przyznania Honorowego Wyróżnienia "Powiatowego Lauru Kultury" należy złożyć odpowiedni wniosek (do pobrania poniżej), w którym przedstawiona zostanie kandydatura. Następnie zbiera się Kapituła, która podejmuje decyzję w sprawie przyzania Lauru. Przewodniczy jej Cecylia Brodzińska, Radna Powiatu Żagańskiego. 
 
 
 
 

Załączniki

Zwycięzcy Powiatowego Lauru Kultury 2022 r.

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Żaganiu przeprowadziło konkurs, w ramach którego przyznano Honorowe Wyróżnienie jakim jest Powiatowy Laur Kultury. Członkowie Kapituły, której przewodniczy Cecylia Brodzińska, rozpatrzyli dwa wnioski: Dyrektora Miejskiej Biblioteki w Żaganiu, która złożyła wniosek o przyznanie wyróżnienia dla Pana Karagiorgisa Panagiotisa oraz Biblioteki Kultury w Iłowej, która wnioskowała o wyróżnienie Pani Wandy Edelman Olechwier. Uroczyste wręczenie Powiatowego Lauru Kultury miało miejsce podczas otwarcia Jarmarku Michała w Żaganiu, w piątek 9 września br. 
 
 
czytaj dalej

Powiatowy Laur Kultury 2021

W 2021 r. podczas Eko- Targów starosta Henryk Janowicz, Wicestarosta Anna Michalczuk oraz Cecylia Brodzińska, Radna Powiatu Żagańskiego, wręczyli Powiatowy Laur Kultury. 
 
Tego roku Kapituła Lauru pod przewodnictwem radnej powiatu Cecylii Brodzińskiej przyznała główną nagrodę Miejskiej Bibliotece Publicznej im Papuszy w Żaganiu z Dyrektor Magdaleną Śliwak na czele za organizowanie różnych przedsięwzięć, nie tylko czytelniczych na terenie powiatu żagańskiego. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi Biblioteki i wszystkim Paniom, które reprezentowały książnice podczas Eko- Targów. 
 
 
Dwa wyróżnienia przyznano: Pani Marii Żarskiej, Dyrektorowi Biblioteki Kultury w Iłowej i Pani Agnieszce Zgrzebskiej ze Szkoły Podstawowej w Długiem.
Obu Paniom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje!
 
 
 
Powiatowy Laur Kultury to już tradycja. Jest to wyróżnienie instytucji lub osób, które prowadzą działalność kulturalną i angażują się w sposób szczególny w propagowanie kultury i jej upowszechnianie. Do zobaczenia za rok!