Sport

Gratulujemy osiągnięć sportowych

Starosta Henryk Janowicz oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły w środę 12 października br., zaprosili na spotkanie Pana Marcina Biernackiego, który od wielu lat bierze czynny udział w życiu sportowym naszego regionu, reprezentując tym samym Powiat Żagański w wielu zawodach i przedsięwzięciach sportowych 
 
- Pan Marcin jest doskonałym przykładem tego, że chcieć to znaczy móc. Swoim zapałem i chęcią zdobycia kolejnych rekordów życiowych, pokonuje własne bariery i pokazuje ludziom, że każdy może osiągać sukcesy, każdy może znaleźć swoją pasję i ją realizować - mówi starosta Henryk Janowicz.
 
Zarząd Powiatu Żagańskiego pogratulował Panu Marcinowi osiągniętych dotychczas sukcesów i życzył spełnienia kolejnych życiowych rekordów przekazując na ręce Pana Marcina Biernackiego dyplom uznania, symboliczny medal i drobne upominki.
 

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców

W ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży odbyły się kolejne zawody sportowe. W piątek, 7 października br. rozegrano mecze w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców .Zespoły dziewcząt rywalizowały w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu, a chłopcy w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.  
czytaj dalej

Sportowe zmagania naszych uczniów

W piątek 23 września br., ruszyła Powiatowa Licealiada Młodzieży. Tego dnia w Parku Książęcym w Żaganiu zainaugurowano sportową rywalizację szkół ponadpodstawowych powiatu żagańskiego. Dzięki takim projektom młodzież ze szkół średnich ma możliwość osiągać kolejne życiowe rekordy, prezentować swoje sportowe umiejętności i nauczyć się zdrowej rywalizacji! 
czytaj dalej