Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

Szprotawa. Happening z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

02-05-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Szprotawa. Happening z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
We wtorek, 30 kwietnia br. starosta Henryk Janowicz uczestniczył w obradach sesji Rady Miejskiej w Szprotawie. Podczas spotkania odbył się również happening z okazji 15 rocznicy obecności Polski w Unii Europejskiej. 
Podczas sesji w szprotawskim ratuszu starosta Henryk Janowicz poinformował radnych, a także obecnych gości, w tym mieszkańców, o inwestycjach, które powiat żagański realizuje lub będzie realizował na terenie Gminy Szprotawa. Wymienił m.in. remont pobocza ul. Kraszewskiego w Szprotawie czy przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Siecieborzycach. Starosta wspomniał także o stworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy przy szprotawskim szpitalu, a także o planowanej budowie rodzinkowych domów dziecka w Szprotawie. Henryk Janowicz podziękował władzom Szprotawy za współpracę. Również burmistrz Mirosław Gąsik przyznał, że choć Gmina jest w trudnej sytuacji finansowej, powiat żagański chce realizować w niej inwestycje, a oba samorządy bardzo się wspierają. Również dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w miejscowości Długie (gm. Szprotawa) zorganizowane zostaną dożynki powiatowe. Wspólnie zakupiony zostanie również radiowóz policyjny. 
 
 
 
 
 
Oprócz rozmów o polityce, podczas sesji ogłoszona została przerwa, a samorządowcy zostali zaproszeni na plac przed ratuszem, gdzie odbył się happening z okazji 15 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na szprotawskim rynku pojawiły się przedszkolaki z Zespołu Przedszkolnego, uczniowie szprotawskich szkół oraz radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego. Wszyscy wspólnie uczcili 15 rocznicę wstąpienia Polski do UE śpiewając hymn Unii Europejskiej "Oda do radości". Wszystkich uczestników przywitali Starosta Henryk Janowicz, burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima, którzy przybliżyli historię i idee Unii Europejskiej. Podczas happeningu na maszt wciągnięta została flaga europejska. Na zakończenie, przy dźwiękach piosenki „Gołębi song” - przedszkolaki z przyniesionych ze sobą niebieskich i żółtych pomponików utworzyli dużą flagę europejską.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (15)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa