Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Najnowsze Informacje

COVID-19. Dziękujemy za walkę

19-06-2020 | drukuj
Ilustracja do informacji: COVID-19. Dziękujemy za walkę
Na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem jest 140 osób. 15 z nich jest hospitalizowanych w związku z COVID-19, 58 osób przebywa na kwarantannie, a 191 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W powiecie żagańskim zakażonych jest 21 osób. Od czwartku (18.06) ta liczba nie wzrosła. Walka z wirusem wciąż jednak trwa... 
 
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Żagańskiego, starosta Henryk Janowicz, a także wicestarosta Anna Michalczuk wraz z zarządem powiatu żagańskiego i przewodniczącym Rady Powiatu Sebastianem Galasiakiem, zwrócili się do personelu medycznego, który toczy walkę z pandemią koronawirusa.
 
Podziękowania za zaangażowanie, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu żagańskiego, a także "trzymanie ręki na pulsie" i odpowiednie zabezpieczenie, trafiły na ręce pracowników medycznych i niemedycznych, ratowników, laborantów, lekarzy i pielęgniarek ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego. 
- To Państwo służyliście nam mieszkańcom w okresie największej liczby zachorowań. Wspólnymi siłami walczyliście i wciąż walczycie dla nas mieszkańców, aby zapewnić nam spokój i bezpieczeństwo. Przy niewielkim wsparciu z naszej strony, Państwo narażali swoje zdrowie i życie. Znane są nam wszystkim warunki, w jakich przyszło Państwu pracować, dlatego chylę czoła - mówi starosta Henryk Janowicz. 
- My jako społeczeństwo nie byliśmy i wciąż nie jesteśmy gotowi na życie z tak niebezpiecznym wrogiem. Państwo musieli się dostosować do nowych zasad i reguł w chwilę. A przy tym walczyć o nasze zdrowie. Dziękuję. Za zaangażowanie, poczucie bezpieczeństwa, cierpliwość i empatię. Dziękuję za to, że jesteście Państwo tak silni, a w swoim życiu zawodowym kierujecie się powołaniem - mówi wicestarosta Anna Michalczuk. 
Słowa uznania w kierunku personelu medycznego padły również ze strony przewodniczącego Rady Powiatu, który w imieniu wszystkich radnych podziękował za nienaganną współpracę. 
Przypomnijmy, że ze strony władz powiatu do personelu medycznego na terenie powiatu żagańskiego trafiły maseczki ochronne, rękawiczki, ale również niezbędny w walce o ludzkie życie sprzęt medyczny, w tym respirator. 
 
- Walka z COVID-19 nie dotyczny tylko relacji międzyludzkich. Niezmiernie trudne było dla nas zdobycie środków ochrony osobistej, jak również sprzętu medycznego. Tego po prostu brakowało na rynku. Ale udało się i jest to zasługa współpracy samorządu z naszą placówką leczniczą. Słowa uznania kieruję również do włodarzy miasta Żagań, którzy będąc w stałym kontakcie z zarządem powiatu, służyli pomocą i działali na rzecz mieszkańców powiatu - dodaje starosta Henryk Janowicz.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (6)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa