Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Oświata

Ruszyła realizacja programu „Bezpieczna+”

Ilustracja do informacji: Ruszyła realizacja programu „Bezpieczna+”
Poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią – to główny cel programu „Bezpieczna+”. Program „Bezpieczna+” będzie realizowany w latach 2015-2018. W tym roku (2015) na realizację programu rząd przeznaczył 15 mln zł. Program jest komplementarnym działaniem w stosunku do realizowanego już rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały następujące obszary:
 
czytaj dalej ›

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do informacji: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Informujemy, że jak corocznie na terenie województwa lubuskiego organizowany jest Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju uczestniczą w dwóch kategoriach uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów. Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2014/2015 dostępny jest na stronie internetowej www.pzm.pl.
 
czytaj dalej ›

Powiatowy informator - Co dalej Gimnazjalisto?

Ilustracja do informacji: Powiatowy informator - Co dalej Gimnazjalisto?
Wzorem lat ubiegłych dla wszystkich gimnazjalistów z terenu powiatu żagańskiego został przygotowany informator pn. "Co dalej Gimnazjalisto?", z pełną ofertą szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat żagański. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych oraz ofertą pozostałych placówek świadczących usługi na rzecz rozwoju oświaty.
Dane do niniejszego informatora zostały opracowane i przekazane przez dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.
czytaj dalej ›

Nasi siatkarze jak mistrzowie świata…

Ilustracja do informacji: Nasi siatkarze jak mistrzowie świata…
W dniu 10 grudnia 2014 r. w ZSTiL w Żaganiu  nasi uczniowie, po wcześniejszym „rozgromieniu” drużyn z ZSZ ze Szprotawy oraz ZSP z Iłowy, rozegrali wręcz pokazowe mecze piłki siatkowej, na najwyższym poziomie, zdobywając tytuł mistrza powiatu ŻPLM.
czytaj dalej ›

Konkurs piosenek z repertuaru J. Kaczmarskiego i P. Gintrowskiego

Ilustracja do informacji: Konkurs piosenek z repertuaru J. Kaczmarskiego i P. Gintrowskiego
Już po raz trzeci w Zespole Szkół Poanadgimnazjalanych w Szprotawie odbył się konkurs piosenek z repertuaru J. Kaczmarskiego i P. Gintrowskiego. Młodzież gimnazjów i liceów naszego powiatu została zaproszona do udziału w tym przeglądzie, aby poznać twórczość bardów Solidarności i tą drogą zastanowić się nad historią najnowszą Polski. Konkurs zawsze odbywa się w okolicach 13 grudnia, aby upamiętnić kolejną rocznicę stanu wojennego i skłonić młodych do refleksji nad trudnymi momentami naszego narodu, ponieważ "nic się nie kończy prostym tak lub nie".
czytaj dalej ›

XVIII Wojewódzki konkurs z zakresu techniki sprawne ręce mądra głowa

Ilustracja do informacji: XVIII Wojewódzki konkurs z zakresu techniki sprawne ręce mądra głowa
Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szprotawie 26 marca po raz osiemnasty gościł uczniów Ziemi Lubuskiej na Wojewódzkim konkursie z zakresu techniki Sprawne ręce mądra głowa. Konkurs objął swoim patronatem Starosta Żagański pani Anna Michalczuk. Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Lubuska.
czytaj dalej ›

Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Ilustracja do informacji: Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
W Dniu 09 maja 2014r. w Zespole Szkół nr 2 w Żaganiu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W imprezie uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych oraz 7 z gimnazjalnych powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›

Odsłonięcie popiersia Gen. Andersa w ZST-H w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Odsłonięcie popiersia Gen. Andersa w ZST-H w Żaganiu
Starosta Żagański Anna Michalczuk uczestniczyła w ceremonii odsłonięcia popiersia gen. Władysława Andersa przez jego córkę Annę Marię Anders Costa. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu. Kolejny rocznik uczniów klas LO o profilu wojskowym przejął tradycje 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii.
czytaj dalej ›

Sukcesy młodzieży z ZSP w Szprotawie-wiedzą wszystko ?!

Ilustracja do informacji: Sukcesy młodzieży z ZSP w Szprotawie-wiedzą wszystko ?!

W tegorocznej VI edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy ogólnej OMNIBUS, organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego i objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

 
czytaj dalej ›

Z Comeniusem w Bułgarii.

Ilustracja do informacji: Z Comeniusem w Bułgarii.
Grupa ośmiu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu w dniach 23-28 marca 2014r. przebywała z wizytą roboczą w partnerskiej szkole w Bułgarii, w mieście Blagoevgrad, w ramach międzynarodowego projektu LLP Comenius „Bilet w jedną stronę do życia zawodowego” realizowanego wraz ze szkołami z Bułgarii, z Włoch i z Francji.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 11
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa