Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Oświata

Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do informacji: Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2013/14 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu żagańskiego zostanie przeprowadzony w Zespole Szkół Nr 2 w Żaganiu w dniu 09.05.2014r. o godz. 9:00
 
 
czytaj dalej ›

Fuzja smaków

Ilustracja do informacji: Fuzja smaków
19 marca 2014r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej odbył się pokaz gastronomiczny ”Fuzja smaków”. Uroczystość rozpoczęła Anna Michalczuk Starosta Żagański i wręczyła czek o wartości 1000 zł z przeznaczeniem na nagrody dla uczniów.
czytaj dalej ›

Łukasz Nowak finalistą XII Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości

Ilustracja do informacji: Łukasz Nowak finalistą XII Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości
W dniach 6 – 7 marca 2014 r. odbył się finał XII Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości zorganizowany przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespól Nr 2 w Rzeszowie. Konkurs jest trzystopniowy: I etap edukacyjny i II etap kwalifikacyjny organizowane są przez Zespól Nr 2 w Rzeszowie, natomiast III etap składający się z testu oraz projektu wykonywanego za pomocą oprogramowania finansowo-księgowego organizuje Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.
czytaj dalej ›

"Aktywni dla klimatu"

Ilustracja do informacji: "Aktywni dla klimatu"
Uczniowie z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu od grudnia 2013 r. uczestniczą w konkursie "Aktywni dla klimatu", który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która posiada wieloletnie doświadczenie w promocji i rozpowszechnianiu wiedzy na temat ekologii oraz realizacji projektów edukacyjnych mobilizujących całe społeczności we wspólnym działaniu.
 
czytaj dalej ›

VII Regionalny Konkurs Recytatorski - Kukiełkowy zawrót głowy

Ilustracja do informacji: VII Regionalny Konkurs Recytatorski - Kukiełkowy zawrót głowy
20 listopada 2013 r. w sali widowiskowej Restauracji Piastowska w Żaganiu odbyła się siódma edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół specjalnych z regionu lubuskiego.  Organizatorem i pomysłodawcą tej imprezy o wojewódzkim zasięgu jest od 2007r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żaganiu. Koordynatorem i głównym organizatorem z ramienia placówki jest Pani mgr Danuta Mizińska.
czytaj dalej ›

Uroczyste rozpoczęcie Projektu Comenius A ToTaL Drama w SOSW Szprotawa

Ilustracja do informacji: Uroczyste rozpoczęcie Projektu Comenius A ToTaL Drama w SOSW Szprotawa
15 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szprotawie odbyło się uroczyste rozpoczęcie Projektu Comenius A ToTaL Drama. Uroczystego powitania gości dokonali dyrektor Ośrodka pani Regina Korzeniowska i w imieniu Starosty Żagańskiego p. Anny Michalczuk pan Maciej Boryna członek Zarządu Powiatu.
czytaj dalej ›

Z Comeniusem we Francji

Ilustracja do informacji: Z Comeniusem we Francji
Grupa ośmiu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu w dniach 10 – 15.11.2013r. przebywała z  wizytą roboczą w partnerskiej szkole Lyceé Clos Maire we Francji, w Beaune (region Burgundia) w ramach międzynarodowego projektu LLP Comenius „Bilet w jedną stronę do życia zawodowego” realizowanego wraz ze szkołami z Bułgarii, z Włoch i z Francji.
czytaj dalej ›

Ślubowanie klas I LO o profilu wojskowym

Ilustracja do informacji: Ślubowanie klas I LO o profilu wojskowym
Uczniowie klas wojskowych z Żagańskiego Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu uroczyście ślubowali na sztandar szkoły w obecności żołnierzy patronackiej 34 Brygady Kawalerii Pancernej.
czytaj dalej ›

Nagroda dla ZSTH w Ogólnopolskim Projekcie IT Szkoła

Ilustracja do informacji: Nagroda dla ZSTH w Ogólnopolskim Projekcie IT Szkoła
Zakończył się ogólnopolski Projekt IT Szkoła. Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu pokonał 400 szkół i uzyskał I miejsce w rankingu ogólnopolskim!
czytaj dalej ›

Stypendia

Ilustracja do informacji: Stypendia
W dniu 17 października 2013r odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych Zarządu Powiatu Żagańskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 11
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa