Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Oświata

Dzień Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w życiu zawodowym każdego pedagoga i pracownika oświaty. Święto to jest uhonorowaniem ludzi spełniających ważną społecznie misję kształcenia i wychowania pokolenia.
czytaj dalej ›

Kolejny sukces naszych młodych sportowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Kolejny sukces naszych młodych sportowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu
Uczniowie Ośrodka zdobyli puchar za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego ZSS "SPRAWNI - RAZEM" w Biegach Przełajowych - SULĘCIN 2013. Indywidualnie na ten sukces w swoich kategoriach wiekowych zapracowali: AGNIESZKA WÓJTOWICZ zdobywczyni srebrnego medalu w biegu dziewcząt młodszych (1000m), SEBASTIAN TOMCZUK brązowy medalista w biegu chłopców młodszych (2000m).
czytaj dalej ›

Spotkanie z Anna Marią Anders

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Anna Marią Anders
5 września 2013r. w Międzyrzeczu dyrektor Zespołu szkół Tekstylno – Handlowych Małgorzata Wróblewska i koordynator projektu o niedźwiedziu Wojtku Wioletta Sosnowska, wzięły udział w spotkaniu z córką patrona szkoły generała Władysława Andersa – Anną Marią Anders.
czytaj dalej ›

Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0

Ilustracja do informacji: Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0
Zespół Szkół Tekstylno – Handlowych w Żaganiu jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w województwie lubuskim otrzymał certyfikat Szkoły z Klasą 2.0. To wyróżnienie przysługuje tylko tym szkołom, w któ­rych w realizację programu zaangażuje się cała szkolna społeczność i które w ciągu całego roku szkolnego zrealizują wszystkie zadania wynikające z ogólnopolskiego programu pod patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła z Klasa 2.0” i wykażą się odpowiednia jakością ich wykonania. Żagańska szkoła spełniła wszystkie kryteria i dziś  może poszczycić się tym prestiżowym certyfikatem.
 
czytaj dalej ›

Turniej piłki nożnej

Ilustracja do informacji: Turniej piłki nożnej
Szkoła Oberstufenzentrum I Spree-Neiße jak co roku zaprasza 3 drużyny (6-osobowe + rezerwowy + opiekun) z naszego powiatu na turniej piłki nożnej do Forst (Hammer Groeschke Platz des TV 1861, Wehrinselstraße). Turniej odbędzie się 19 września 2013 r. (8:30 bis 14:00)  Uczestnictwo należy potwierdzić najpóźniej do 12.09.2013 pod nr telefonu (+3562 93-103), faksem (+3562 93-212) lub mailem (osz.spn1@t-online.de).
czytaj dalej ›

Z ZSTH na naukę do Francji!

Ilustracja do informacji: Z ZSTH na naukę do Francji!
Zespół Szkół Tekstylno – Handlowych jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce otrzymała grant na realizację międzynarodowego projektu Comenius – Wyjazdy indywidualne uczniów. Dzięki niemu trzy uczennice z ZSTH: Aleksandra Długosz, Patrycja Pluta i Natalia Hejnosz spędzą we Francji 3 miesiące (od września do grudnia 2013), ucząc się w partnerskiej szkole w Nantes i mieszkając u rodzin goszczących.
czytaj dalej ›

Pierwszy w Polsce Pomnik niedźwiedzia Wojtka odsłonięto w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Pierwszy w Polsce Pomnik niedźwiedzia Wojtka odsłonięto w Żaganiu
7 czerwca 2013r.  byliśmy świadkami przepięknej uroczystości: ceremonii odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika niedźwiedzia Wojtka, niezwykłego żołnierza 2. Korpusu Polskiego oraz nadaniu Zespołowi Szkół Tekstylno-Handlowych imienia generała Władysława Andersa. Obie uroczystości to efekt projektu eTwinning realizowanego przez żagańską szkołę wraz z partnerską szkołą Paolini Cassiano w Imoli we Włoszech, pod kierunkiem Wioletty Sosnowskiej i Angeli Riccomi, w ramach którego powstał komiks edukacyjno – historyczny „Jak niedźwiedź Wojtek został polskim  żołnierzem”, a uczniowie klas LO o profilu wojskowym w 2011 przejęli tradycje 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii z rąk ostatniego żyjącego w Polsce żołnierza tej jednostki, prof. Wojciecha Narębskiego.
czytaj dalej ›

Nagroda Honorowa IPN dla Pana Dariusza Downara.

Ilustracja do informacji: Nagroda Honorowa IPN dla Pana Dariusza Downara.
W piątek 28 czerwca 2013 roku w poznańskiej Scenie na Piętrze odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody Honorowej Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek Historii" - IV edycja. Medal jest inicjatywą tragicznie zmarłego Prezesa IPN, śp. prof. Janusza Kurtyki.
Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody jest nauczyciel Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu, Pan Dariusz Downar.
 
czytaj dalej ›

I miejsce w krajowym rankingu dla ZST-H w Żaganiu w Projekcie IT Szkoła.

Ilustracja do informacji: I miejsce w krajowym rankingu dla ZST-H w Żaganiu w Projekcie IT Szkoła.
Uczniowie Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu, pod opieką Dariusza Nowaka, zajęli I miejsce w wojewódzkim i krajowym rankingu Projektu IT Szkoła.
Główny cel projektu to podnoszenie i rozwijanie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) u uczniów oraz nauczycieli szkół ponadgimnzjalnych. W projekcie uczestniczyło blisko 400 polskich szkół. Ranking prowadzony był w dwóch kategoriach:
wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
 
czytaj dalej ›

Klasy mundurowe na poligonie oraz I Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Ilustracja do informacji: Klasy mundurowe na poligonie oraz I Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych
- W dniach 15.06-19.06.2013r. 35 uczniów Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu z klas 1 i 2 LO o profilu wojskowym oraz 1 LO bezpieczeństwo publiczne szkoliło się na żagańskim poligonie.
- W dniach 21-22.06.2013r. w Nowym Sączu odbył się I Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.
czytaj dalej ›
1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa