Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Oświata

Kolejny sukces szprotawskich sportowców na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Ilustracja do informacji: Kolejny sukces szprotawskich sportowców na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
W dniach 11-12-13 czerwca 2013 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Szprotawie pod kierunkiem trenerów panów Jacka Sobczyńskiego i Artura Siedlca wzięli udział w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sławie, zdobywając łącznie 12 medali.
czytaj dalej ›

Dyplomy Wyższej Szkoły Logistyki

Ilustracja do informacji: Dyplomy Wyższej Szkoły Logistyki
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz firma L-Systems upoważniły mgr Krystynę Fic-Obszańską do wydania zaświadczeń uczniom klas 4 Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu, potwierdzających ukończenie kursu rozszerzonego z zarządzania logistyką w systemach klasy ERP na przykładzie systemu Epicor iScala.
czytaj dalej ›

Sztandar w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

Ilustracja do informacji: Sztandar w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
W dniu 26 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbyła się uroczystość nadania szkole sztandaru. Nadanie sztandaru to kolejny etap zmian w szkole. W 2008 roku szkoła zmieniła nazwę, Zespół Szkół Mechanicznych, na mocy uchwały Rady Powiatu Żagańskiego stał się Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych. Nowa nazwa na nowe oblicze szkoły.
czytaj dalej ›

Powiatowe biegi przełajowe

Ilustracja do informacji: Powiatowe biegi przełajowe
22 kwietnia 2013 r. na szprotawskim stadionie OSiR odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu żagańskiego.
czytaj dalej ›

Najlepsi GIMFORMATYCY w powiecie żagańskim!

Ilustracja do informacji: Najlepsi GIMFORMATYCY w powiecie żagańskim!
W dniu 18 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu odbyła się XI edycja konkuru informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych GIMFORMATYK 2013. Laureatami konkursu w klasyfikacji indywidualnej zostali: Kuzemczak Michał (PG nr 1 w Szprotawie) - miejsce I, Niczyj Karol (PG nr 1 w Żaganiu) - miejsce II, Szpyra Krzysztof (PG nr 3 w Wiechlicach) - miejsce III, natomiast drużynowo: miejsce I - Wojnar Wojciech i Rzepiel Dominik (PG w Iłowej), miejsce II - Pasik Dominika i Kuzemczak Michał (PG nr 1 w Szprotawie), miejsce III - Niczyj Karol i Świtała Andrzej (PG nr 1 w Żaganiu). Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
czytaj dalej ›

Finał rozgrywek sportowych w unihokeju

Ilustracja do informacji: Finał rozgrywek sportowych w unihokeju
W dniu 18.04.2013r. na hali przy ul. Kochanowskiego odbył się wojewódzki finał rozgrywek sportowych w unihokeju chłopców rozgrywanych w ramach Lubuskiej Licealiady Młodzieży. Wzięło w nim udział 6 najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych, rejonowych i półfinałach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani burmistrz Małgorzata Kuźniar i członek zarządu powiatu Pan Zbigniew Teler oraz dyrektorzy żagańskich szkół  Pani Małgorzata Wróblewska i Pan Zbigniew Stebelski.
czytaj dalej ›

Stypendyści szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Stypendyści szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego
W dniu 25 kwietnia 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Zarządu Powiatu Żagańskiego przyznanych uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium zostało przyznane za osiągnięcia w nauce lub sporcie. Ogólna kwota środków finansowych przeznaczonych w tym roku na stypendia wyniosła 30.750 zł. (41 uczniów x 150 zł x 5 miesięcy). W uroczystości uczestniczyli:
czytaj dalej ›

Udział uczniów klasy wojskowej Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w święcie 34 BKP

Ilustracja do informacji: Udział uczniów klasy wojskowej Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w święcie 34 BKP
Po raz kolejny, w ramach obchodów święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej, uczniowie klasy wojskowej  Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych w Żaganiu uczestniczyli w  uroczystościach które odbyły się 19 kwietnia 2013r. Młodzież wraz z Panią dyrektor Małgorzatą Wróblewską oddali hołd żołnierzom i złożyli wiązanki pod pomnikami generałów.
W sobotę, 20 kwietnia, młodzież wraz z niedźwiedziem Wojtkiem aktywnie uczestniczyła w festynie organizowanym w ramach obchodów święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej.
czytaj dalej ›

Złoto w sztafecie dla Iskry z SOSW w Szprotawie

Ilustracja do informacji: Złoto w sztafecie dla Iskry z SOSW w Szprotawie
16 kwietnia 2013 roku grupa sportowców z sekcji Iskra w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szprotawie pod kierunkiem trenerów p. Jacka Sobczyńskiego i p. Doroty Zińskiej wzięła udział w XVIII Regionalnym Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie.
czytaj dalej ›

Dwa złote medale dla sekcji "Tornado" z SOSW Żagań

Ilustracja do informacji: Dwa złote medale dla sekcji "Tornado" z SOSW Żagań
16 kwietnia 2013 r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie odbył się XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żaganiu – sekcja TORNADO – Jan Banaś i Tomasz Nikołajuk zdobyli 2 złote medale!
czytaj dalej ›
1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa