Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich podczas DWL

19-06-2013 | Autor: LPI | drukuj
Ilustracja do informacji: Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich podczas DWL
29 i 30 czerwca 2013r. odbędą się Dni Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., podczas których zapraszamy do odwiedzenia stoiska informacyjno-promocyjnego Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich (GPI) w ramach Lubuskiego Pikniku Funduszy Europejskich, Innowacji i Nauki.
Malowanie buziek na stoisku informacyjno-promocyjnym Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich.
29 i 30 czerwca 2013 r. odbędą się Dni Województwa Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., podczas których zapraszamy do odwiedzenia stoiska informacyjno-promocyjnego Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich (GPI) w ramach Lubuskiego Pikniku Funduszy Europejskich, Innowacji i Nauki.
W sobotę w godzinach od 13:00 do 18:00 oraz w niedzielę w godzinach od 12:00 do 16:00 na stoisku GPI będziemy malować buzie małych Lubuszan w emblematy UE oraz rożne fantazyjne wzory. Starszych mieszkańców województwa lubuskiego zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich (PIFE). Konsultanci przedstawią informacje na temat Sieci PIFE oraz zachęcą do korzystania z jej usług.
Zapraszamy do namiotu GPI na Bulwarze Nadwarciańskim Wschodnim.

Gra Miejska pt. „Śladami Funduszy Europejskich – Lubuscy EURO poszukiwacze IV” w Gorzowie Wlkp.
Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich zachęca także do wzięcia udziału w grze miejskiej dotyczącej Funduszy Europejskich, która odbędzie się w Gorzowie Wlkp. podczas Dni Województwa Lubuskiego. Gra miejska rozpocznie się w godzinach porannych w sobotę 29 czerwca 2013 r. Jej celem będzie zapoznanie mieszkańców województwa lubuskiego z inwestycjami zrealizowanymi w Gorzowie Wlkp. przy pomocy środków europejskich.
Gry miejskie to stosunkowo nowa forma rozrywki, która na terenie województwa lubuskiego spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców regionu. W latach 2010-2012 Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie lubuskim udało się zorganizować łącznie 7 tego typu gier: 3 w Zielonej Górze, 2 w Gorzowie Wielkopolskim i po jednej w Żaganiu i w Słubicach. Zadaniem uczestników tych gier było odnalezienie ustawionych w terenie punktów kontrolnych lub konkretnych obiektów. W zabawie mógł wziąć udział każdy chętny, gdyż nie wymagała ona wielkiej sprawności fizycznej, lecz raczej umiejętności posługiwania się mapą. Uczestnicy startowali indywidualnie oraz w zespołach. Otrzymali mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi na terenie miasta, które stanowiły inwestycje współfinansowane ze środków unijnych.
Kolejna edycja gier miejskich będzie ponownie okazją do promocji projektów realizowanych w ramach Narodowej Strategii Spójności, a także Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie lubuskim. Osoby, które wezmą udział w grze będą miały możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.
Wszelkich informacji udziela Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390 377, pod którym na zgłoszenia uczestników czekają konsultantki GPI w Gorzowie Wlkp.
Serdecznie zapraszamy!

Spacer nordic walking szlakiem inwestycji unijnych pn. „Unijnym szlakiem po województwie lubuskim” w Gorzowie Wlkp.
Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich zachęca również do wzięcia udziału w spacerze nordic walking szlakiem inwestycji unijnych pn. „Unijnym szlakiem po województwie lubuskim” w Gorzowie Wlkp. Spacer rozpocznie się w godzinach porannych w niedzielę 30 czerwca 2013 r. W trakcie spaceru przekazane zostaną informacje dotyczące inwestycji zrealizowanych dzięki dofinansowaniu ze środków UE oraz oferty i działalności Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich (PIFE) na terenie województwa lubuskiego.
Spacer z kijkami jest popularną formą aktywności fizycznej wśród mieszkańców województwa lubuskiego. Sprzyja jej różnorodność przyrodniczo-krajobrazowa regionu, niezdegradowany stan środowiska naturalnego, duże zalesienie oraz blisko tysiąc kilometrów oznakowanych szlaków nordic walking. Potencjał ten wykorzystał już Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w trakcie realizacji różnego typu projektów informacyjnych i promocyjnych (m.in. podczas III Lubuskiego Pikniku Zdrowia w ramach Dni Województwa Lubuskiego 2012), co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.
Promocja poprzez nordic walking może być ciekawą alternatywą dla dotychczasowych działań i nowym sposobem popularyzacji wiedzy na temat funduszy unijnych, jak również Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w województwie lubuskim.
Organizatorzy zaprezentują ciekawe trasy marszu, uwzględniając przy tym możliwość zaprezentowania projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Do dyspozycji spacerowiczów będą także kije nordic walking. Dla uczestników spaceru zostaną przygotowane gadżety i materiały informacyjno-promocyjne. Ponadto wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Wszelkich informacji udziela Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390 377, pod którym na zgłoszenia uczestników czekają konsultantki GPI w Gorzowie Wlkp.
Serdecznie zapraszamy!
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.
 
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa