Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Nieodpłatna Pomoc Prawna - dodatkowe bezpłatne porady

Ilustracja do informacji: Nieodpłatna Pomoc Prawna - dodatkowe bezpłatne porady
Stowarzyszenie CIVIS SUM organizuje dodatkowe bezpłatne porady dla wszystkich mieszkańców powiatu żagańskiego 
dyżur telefoniczny – w każdy czwartek w godzinach 12.00 – 13.00, pod numerem telefonu 515 856 516
porady korespondencyjne: 
 1. e-mailowo – na adres: porady@civis-sum.org.pl
 2. listownie – na adres Biuro Porad Obywatelskich, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra
Prosimy nie przesyłać oryginałów dokumentów – wystarczy kopia.
Czas oczekiwania na odpowiedź – ok 14 dni.
 
 

O Piłce Nożnej w Powiecie Żagańskim

Ilustracja do informacji: O Piłce Nożnej w Powiecie Żagańskim
We wtorek 2 marca br., Starosta Henryk Janowicz spotkał się z Prezesem Lubuskiego ZPN Robertem Skowronem, a także członkiem Zarządu Lubuskiego ZPN Dariuszem Jakubas oraz Przewodniczącym Lubuskiego Kolegium Sędziów Janem Sucheckim.
czytaj dalej ›

Wybierz szkołę w Powiecie Żagańskim !

 
 
Drodzy Uczniowie!
 
 
 
Nadchodzi czas, w którym staniecie przed kolejnymi wyzwaniami. Przed Wami wybór nowej szkoły i ścieżki edukacyjnej. Przygotowaliśmy dla Was informatory, w których prezentujemy wszystkie szkoły z terenu Powiatu Żagańskiego. Czytajcie, analizujcie i wybierajcie !
 
 
Zachęcamy do zapoznania się z informatorami poszczególnych szkół, ich prezentacją, a także propozycją kształcenia - pliki do pobrania poniżej

Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" - wyniki

Ilustracja do informacji: Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" - wyniki
W poniedziałek 22 lutego br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu wicestarosta Anna Michalczuk oraz członek zarządu Roman Śliwiński wręczyli nagrody dla zwycieżców w konkursie walentynkowym. W związku z dużą ilością prac, Zarząd Powiatu Żagańskiego postanowił nagrodzić aż siedmiu uczestników. Wyróżnienia trafiły do wszystkich autorów nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy odwagi, kreatywności i dziękujemy za pełne zaangażowanie! Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy ogromu miłości!
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Laur Kultury 2021

Ilustracja do informacji: Powiatowy Laur Kultury 2021
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zachęca dyrektorów szkół na terenie powiatu żagańskiego, a także jednostek kulturalnych, do przesyłania wniosków o przyznanie honorowego wyróżnienia "Powiatowy Laur Kultury" nauczycielom czy pracownikom instytucji kulturalnych szczególnie zasłużonym w dziedzinie kultury, którą propagują wśród uczniów, dzieci, młodzieży, a także mieszkańców.
czytaj dalej ›

Komunikat dot. wysoce zjadliwej ptasiej grypy

Ilustracja do informacji: Komunikat dot. wysoce zjadliwej ptasiej grypy
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dn. 11.02.2021 r. w sprawie zwalczania zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Gmina Żagań (miejscowości: Kanada, Młyniska, Gorzupia Dolna, Gorzupia, Miodnica, Gryżyce, Pożarów, Stary Żagań, Puszczyków) oraz Gmina Brzeźnica (miejscowości: Stanów) w Powiecie Żagańskim włączone zostały do obszaru zagrożonego. W tej sytuacji rozpoczynamy kampanię informacyjną w celu zabezpieczenia pozostałych obszarów przed pojawieniem się ognisk ptasiej grypy.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie zwraca się bezpośrednio do hodowców i osób trzymających drób o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie odpowiednich środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa. Do akcji włączają się również Jednostki OSP, które będą informować sołtysów poszczególnych miejsowości o procedurach związanych ze zwalczaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. 
 
 
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
Załącznik nr 1 do Zarządzenia
 
 
WYKAZ 
nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej na okres do 3 lat stanowiącej własność Skarbu Państwa
 
 
 
 1. Obręb Nowa Jabłona gm. Niegosławice nieruchomość niezabudowana oznaczona ewidencyjnie numerem działki: 246/3 o pow. 0,68 ha oddawana w dzierżawę na cele rolne w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat.
 2. Umowa dzierżawy może zostać rozwiązana przez Wydzierżawiającego za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu na zbycie przedmiotowej nieruchomości.
 3. Położona na terenie, dla którego brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka znajduje się w strefie osadniczo – rolnej.
 4. Wysokość stawki czynszu dzierżawnego została ustalona na podstawie § 1 Zarządzenia Nr 24.2013 Starosty Żagańskiego z dnia 12.04.2013 r. oraz Zarządzenia Nr 0050.10.2016 Wójta Gminy Niegosławice z dnia 24.03.2016 r.
 5. Czynsz dzierżawny wynosić będzie 0,03 zł za 1 m2 w stosunku rocznym, tj. 204,00 zł rocznie.
 6. Płatność: czynsz dzierżawny roczny będzie płatny z góry za dany rok w terminie 14 dni od podpisania umowy, a w latach następnych w terminie do 31 marca rozpoczynając od roku 2022.
 
KW – ZG1G/00044092/9
 
 
 
Wykaz wywiesza się na okres 21 dni.
 
Wykaz wywieszono: dnia: 11.02.2021 r.
Wykaz zdjęto:          dnia: ................................
Wykaz sporządziła: Izabela Żywiecka
 

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XX sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 9 lutego 2021 r. godz. 8:30. Sesja odbędzie się zgodnie art. 15zzx  ustawy z dnia 2 marca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 374) o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
 
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Ogłaszamy Konkurs Walentynkowy - Z czym kojarzy Ci się miłość?

Ilustracja do informacji: Ogłaszamy Konkurs Walentynkowy - Z czym kojarzy Ci się miłość?
Ogłaszamy Konkurs "Zakochaj się w Walentynki" ! Wszystkich uczniów, dzieci, młodzież i podopiecznych jednostek podległych Starostwu Powiatowemu zapraszamy do udziału w konkursie walentynkowym, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Proponujemy różne formy pracy zgłoszeniowej, więcej szczegółów w regulaminie dostępnym do pobrania. 
Prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego niezbędnego do uczestnictwa w konkursie
czytaj dalej ›

Laureat Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia

Ilustracja do informacji: Laureat Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia
Damian Broniewski, uczeń 2 klasy Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zwyciężył w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanej przez Fundację na rzecz Praw Ucznia z Poznania. 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 44
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa