Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Zasłużeni dla Województwa Lubuskiego

Ilustracja do informacji: Zasłużeni dla Województwa Lubuskiego
Starosta Henryk Janowicz oraz Radny Miasta i Gminy Szprotawa Roman Pakuła podczas Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego otrzymali od przedstawicieli samorządu województwa "Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego".
czytaj dalej ›

Zawiadomienie o XVII sesji Rady Powiatu Żagańskiego

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o XVII sesji Rady Powiatu Żagańskiego
XVII sesja Rady Powiatu Żagańskiego odbędzie się 30 listopada 2020 r. godz. 9:00. Sesja odbędzie się zgodnie z art. 15zzx ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
Proponowany porządek obrad:
 
czytaj dalej ›

Stypendia dla najlepszych uczniów

Ilustracja do informacji: Stypendia dla najlepszych uczniów
Zarząd Powiatu Żagańskiego przyznał stypendia 54 uczniom naszych szkół ponadpodstawowych w wysokości 100 zł. miesięcznie, które wypłacane będzie przez kolejne 10 miesięcy. Z powodu obostrzeń i trudnej sytuacji w dobie pandemii, władze powiatu zdecydowały o przełożeniu uroczystości związanej z wręczniem stypendiów. Te uczniowie odbiorą w szkole. 
czytaj dalej ›

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
18 listopada zapisał się na kartakach kalendarza jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Urząd Statystyczny w Zielonej Górze przygotował specjalne sprawozdanie ze zdarzeń na lubuskich drogach w 2019 r. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamietajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Zwracajmy uwagę na prędkość, znaki drogowe i przede wszystkim nie wsiadajmy za kółko będąc pod wpływem alkoholu. 
czytaj dalej ›

Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2021.

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2021.
Na podstawie Uchwały Nr 246.2020 Zarządu Powiatu Żagańskiego z dnia 13 listopada 2020 r. zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2021.
czytaj dalej ›

Wykaz nieruchomości powiatu żagańskiego przeznaczonych do zbycia, Iłowa, ul. Ogrodowa

Ilustracja do informacji: Wykaz nieruchomości powiatu żagańskiego przeznaczonych do zbycia, Iłowa, ul. Ogrodowa
Załącznik nr 1 do uchwały nr 243.2020
 
WYKAZ NIERUCHOMOŚCI POWIATU ŻAGAŃSKIEGO 
przeznaczonych do zbycia
 
 
czytaj dalej ›

Jeszcze Polska nie zginęła!

Ilustracja do informacji: Jeszcze Polska nie zginęła!
11 listopada obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji starosta Henryk Janowicz wspólnie z przedstawicielami Zarządu Powiatu Żagańskiego, a także z sekretarz powiatu Iwoną Hryniewiecką, dając dobry przykład kolejnym pokoleniom, uczcili pamięć ofiar, kórzy stracili życie w drodze po wolność.
czytaj dalej ›

E-PORADNIK z zakresu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Ilustracja do informacji: E-PORADNIK z zakresu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej przygotowało specjalny e-poradnik, w którym mogą Państwo znaleźć informacje z zakresu prowaszenia punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Wszystkie wiadomości o edukacji prawnej zawarte zostały w ciekawej prezentacji multimedialnej. Zachęcamy do lektury!
 

Doposażamy żagański szpital

Ilustracja do informacji: Doposażamy żagański szpital
W czwartek 5.11., starosta Henryk Janowicz oraz sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka spotkali się z płk. lek. med. Arturem Lipczyńskim, Komendantem 105. Kresowego Szpitala Wojskowego. Rozmowy dotyczyły doposażenia filii szpitala w Żaganiu, modernizacji lecznicy, a także działań zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żagańskiego w czasie trwania pandemii. 
czytaj dalej ›

Zaproszenie do udziału w pracach Komisji Konkursowej

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w pracach Komisji Konkursowej
Na podstawie art.15 ust. 2a i ust. 2d ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z  2020r. poz. 920.), Starosta Żagański zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych wymienionych w art. 3 ust. 2  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.   o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 tejże ustawy do udziału w pracach Komisji Konkursowej, której zadaniem będzie opiniowanie ofert składanych w otwartym konkursie ofert  na powierzenie realizacji zadania publicznego Powiatu Żagańskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żagańskiego w 2021 roku przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego.
 
 
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 42
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa