Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Aktualności

Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi - Daj sobie szansę!

Ilustracja do informacji: Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi - Daj sobie szansę!
W ostatnich latach zaobserwowany jest znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. Liczba nowych rozpoznań wzrosła aż do 25% i według danych statystycznych stanowią one 8% zdiagnozowanych wszystkich nowotworów złośliwych.
 
Szpital kliniczny im. Helidora Święcickiego UM w Poznaniu oraz Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej realizują program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi -Daj sobie szansę.
 
czytaj dalej ›

Odszedł Marek Kopta

Ilustracja do informacji: Odszedł Marek Kopta
Niezmiernie poruszeni informujemy o śmierci Marka Kopty, wicestarosty żagańskiego w kadencji 2014-2018, samorządowca, którego działania polityczne na stałe zapisały się na kartach historii Żagania, naszego przyjaciela i wieloletniego współpracownika Starostwa Powiatowego. 
czytaj dalej ›

Laureatka konkursu zawodoznawczego

Ilustracja do informacji: Laureatka konkursu zawodoznawczego
Karolina Pytel, uczennica 4 klasy Technikum Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu została laureatką wojewódzkiego konkursu zawodoznawczego na film promujący kształcenie zawodowe. Zdobyła drugie miejsce. Konkurs był organizowany  w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego”.
 
Spot reklamowy promował kierunki kształcenia technicznego i zawodowego w ZSTiL w Żaganiu.
 
Opiekunem uczennicy i konkursowego projektu była nauczycielka Renata Podkidacz.
 
czytaj dalej ›

Inwestycja w Magdalenkach zakończy się wiosną - informacja na stronie Partnera Projektu

Ilustracja do informacji: Inwestycja w Magdalenkach zakończy się wiosną - informacja na stronie Partnera Projektu
Kwiecień br. to planowany termin zakończenia rzeczowego realizacji unijnej inwestycji. Przebudowywany w centrum miasta zabytkowy budynek stanie się wkrótce atrakcyjnym miejscem integracji i aktywizacji dla mieszkańców gminy i turystów odwiedzających Szprotawę.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich

Ilustracja do informacji: Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich
17 stycznia w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich, na którym obecny był Henryk Janowicz, starosta żagański i Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. 
czytaj dalej ›

Żałoba narodowa

Ilustracja do informacji: Żałoba narodowa
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która rozpocznie się dzisiaj (18 stycznia) od godziny 17:00 i potrwa do soboty 19. stycznia do godziny 19:00. W tym czasie flagi państwowe na masztach instytucji publicznych zostaną opuszczone do połowy, a do flag na budynkach zostaną doczepione kiry. Mieszkańcy Powiatu Żagańskiego w geście solidarności łączą się w bólu i smutku z mieszkańcami Gdańska. 
 
 
 
czytaj dalej ›

Lekcje o mowie nienawiści

Ilustracja do informacji: Lekcje o mowie nienawiści
Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, które rozegrały się w Polsce i którymi żyje nasz kraj, wicestarosta Anna Michalczuk zaproponowała dyrektorom szkół podległych Starostwu Powiatowemu, przeprowadzenie wśród młodzieży lekcji o mowie nienawiści. 
czytaj dalej ›

Mistrzostwa w Tańcu Freestyle

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa w Tańcu Freestyle
Podczas ferii nie ma czasu na nudę. W niedzielę (20.01) w Małomicach odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Tańcu Freestyle Pod Patronatem Polskiej Federacji Tańca. Do udziału w imprezie zachęca Artur Niezgoda, a także organizatorzy, w tym Małomicki Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe. Start imprezy godz. 15.
 
 
 
czytaj dalej ›

Powiatowy Laur Kultury 2019

Ilustracja do informacji: Powiatowy Laur Kultury 2019
Starostwo Powiatowe w Żaganiu zachęca dyrektorów szkół na terenie powiatu żagańskiego, a także jednostek kulturalnych, do przesyłania wniosków o przyznanie honorowego wyróżnienia "Powiatowy Laur Kultury" nauczycielom czy pracownikom instytucji kulturalnych szczególnie zasłużonym w dziedzinie kultury, którą propagują wśród uczniów, dzieci, młodzieży, a także mieszkańców.
czytaj dalej ›

Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

Ilustracja do informacji: Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu organizuje IX edycję Międzywojewódzkiego Konkursu o Tytuł Supertechnika Mechatronika. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego,kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Jednym z patronów konkursu jest starosta żagański Henryk Janowicz.

 
czytaj dalej ›
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa