Pozostałe aktualności

Uczniowie ZSTIL w Żaganiu szkolą się w Hiszpanii

  • 17-03-2023
Miesiące przygotowań, emocje związane z wylotem do Malagi,  nowy język, ludzie oraz tysiące bodźców, których dostarczyło  codzienne obcowanie z kulturą hiszpańską. To wszystko kończy się już dziś, tak, jak dwutygodniowe zajęcia w firmie Forja Roja, podczas których piętnaścioro uczniów technikum reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu tworzyło własne sklepy internetowe. 
Kurs języka hiszpańskiego, szkolenie w firmie, a także program kulturowy zapełnił uczestnikom grafik po same brzegi. Uczniowie samodzielnie musieli dotrzeć z Torremolinos, miejsca zakwaterowania, do Malagi. Czasami nawet dwa razy dziennie.
 
- Nasi uczestnicy są niezwykle zadowoleni z udziału w projekcie. A my zachęcamy wszystkich Państwa do obejrzenia relacji z tych wspaniałych praktyk, które dostępne są na profilu społecznościowym naszej szkoły - mówi Zbigniew Stebelski, dyrektor szkoły.
  • To już trzecia edycja projektów finansowanych przez Unię Europejską w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Owocna współpraca szkoły z zagranicznym partnerem, firmą Euromind, to gwarancja wysokiej jakości działań.
  • W trakcie obecnego projektu 30 uczniów klas technikum szkoliło się w nowoczesnych dziedzinach przemysłu. Do tej pory już 162 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zagranicznych praktykach zawodowych.
- Możemy wpisać projekty europejskie w stałą ofertę edukacyjną szkoły, ponieważ Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu otrzymał akredytację w programie Erasmus+ do roku 2027. Nasz długoterminowy plan kształcenia zawodowego młodzieży i kadry nauczycieli zyskał akceptację Narodowej Agencji programu – komentuje Aleksandra Gałązka, koordynator projektów.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją