Pozostałe aktualności

Powiat Żagański żegna przyjaciela

  • 08-04-2022
Z głębokim żalem i poczuciem wielkiej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego samorządowca ZBIGNIEWA TELERAktóry odszedł od nas po wieloletniej chorobie 8 kwietnia 2022 roku. Niedawno obchodził swoje 74 urodziny...  
Zbigniew Teler dał się poznać jako niezwykły samorządowiec, któremu bliscy byli mieszkańcy całego Powiatu Żagańskiego. Szczególnie związany był ze Szprotawą, z której pochodzi. Był Radnym Powiatu Żagańskiego III, IV oraz V kadencji. 12 lipca 2008 roku został powołany na funkcję Wicestarosty Powiatu Żagańskiego. Od 30 stycznia 2013 r. pełnił funkcję Etatowego Członka Zarządu Powiatu Żagańskiego. 
 
Niewątpliwie jego kariera samorządowca zaowocowała wieloma projektami nie tylko inwestycyjnymi, ale również kulturalnymi. Cenił sobie nadwyraz drugiego człowieka. 
Od początku swojej politycznej drogi związany był z Lewicą (SLD). 
 
- To nie tylko wspaniały człowiek i kolega, ale przede wszystkim doskonały samorządowiec, który swoimi doświadczeniami i swoją wiedzą dzielił się z nami. Potrafił znaleźć rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji, która spotkała samorząd. Trudno wskazać w tym przypadku na wady. Nawet polityczne. Zbigniew oddał kawał swojego życia naszej lokalnej społeczności i trzeba przyznać, że trudno było mu się pożegnać z Powiatem, ale rodzina i wnuki to był dla niego ważny fundament. Trudno przyjmuje mi się informację o odejściu tak ważnych osób - mówi starosta Henryk Janowicz. 
 
- Był bardzo życzliwym człowiekiem. Oboje działaliśmy w różnych partiach, różniły nas poglądy, ale zawsze nasza współpraca przebiegała we wzajemnym szacunku. Zbyszka będę ciepło wspominał - mówi Roman Śliwiński, członek Zarządu Powiatu Żagańskiego.  
 
Rodzinie oraz najbliższym Zbigniewa Telera składamy wyrazy głębokiego współczucia i dzielimy się z Wami nadzieją na lepsze jutro
 
 
Tak cicho, bez pożegnania
Zostawiłeś Nas- w Naszych sercach i umysłach
Po wieczny czas
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją