Pozostałe aktualności

Powiatowe Święto Policji

  • 01-08-2022
W Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w 103. rocznicę powołania Policji Państwowej . W tym szczególnym dniu policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia przez samorządowców.
W tym roku uroczystość Powiatowych Obchodów Święta Policji w 103. rocznicę powołania Policji Państwowej odbyła  się w  czwartek (21 lipca)  w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. W uroczystej zbiórce udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszy inspektor Szymon Sędzik. W obchodach udział wzięli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni żagańskiej jednostki, kadra kierownicza, Starosta Powiatu Żagańskiego Henryk Janowicz, Zastępca Burmistrza Żagania Sebastian Kulesza, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz  instytucji,  które na co dzień współpracują z Komendą Powiatową Policji w Żaganiu.
 
W tym roku 57 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Również z dniem 24 lipca Komendant Główny Policji mianował na stopień Inspektora Policji Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu młodszego inspektora Marcina Sapuna. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe zostały wręczone policjantom przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszego inspektora Szymona Sędzika wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Żaganiu inspektorem Marcinem Sapunem.
 
W przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu inspektor Marcin Sapun  podziękował policjantom za oddaną i rzetelną służbe. Podkreślił, że nie zważając na trudności policjanci dokładają wszelkich starań aby mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpieczni. Komendant podziękował rodziną funkcjonariuszy za ich wsparcie oraz za dobrą współpracę samorządowcom i przedstawicielom innych służb mundurowych z którym na co dzień pracujemy.  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszy inspektor Szymon Sędzik  pogratulował awansowanym i wyróżnionym. Podziękował również za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców województwa lubuskiego. Przedstawiciele samorządów za wzorowo wykonywaną służbę wyróżnili  policjantów nagrodami.
 
Starosta Henryk Janowicz w imieniu Zarządu Powiatu Żagańskiego złożył na ręce młodszego inspektora Marcina Sapuna, Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, życzenia pełne zdrowia, spokojnej służby i satysfakcji z wykonywanych działań. - W imieniu wszystkich mieszkańców dziękujemy funkcjonariuszom Policji, wszystkim pracownikom, a także Komendantom, za bezpieczeństwo, ład i porządek we wszystkich miejscowościach Powiatu Żagańskiego - mówi starosta Henryk Janowicz.
Warto zaznaczyć, że to już 103. rocznica powołania formacji, która po dziś dzień ma za zadanie strzec porządku publicznego. Jak wspominał podczas uroczystości Komendant żagańskich mundurowych, to dla nich ważna chwila, która stanowi ukoronowanie kolejnego roku niesienia pomocy innym....
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją