Pozostałe aktualności

Seniorzy górą!

  • 14-09-2022
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, z tej okazji Starostwo Powiatowe w Żaganiu we współpracy z Powiatową Radą Seniorów postanowiło uczcić ten dzień i w środę 14 września br., spotkać się na Podzamczu Pałacu Książęcego. 
Seniorzy z całego Powiatu Żagańskiego spotkali się w przypałacowym Parku, aby spędzić wspólnie czas, zadbać o swoje dobre samopoczucie, a przy okazji symbolicznie uczcić tradycyjny już Dzień Seniora.
Zaproszonych gości przywitała wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Radosław Kwiecień i Mariusz Krugły. 
- Bardzo się cieszę, że ponownie możemy się z Państwem spotkać. Pogoda dopisała, Wasza obecność również. Mam nadzieję, że będziecie się bawić doskonale! - powiedziała wicestarosta Anna Michalczuk. - Przychodzi w życiu taki etap kiedy w końcu możemy postawić na siebie, a każdą wolną chwilę wypełnić ulubionymi zajęciami. I tego Państwu dzisiaj życzę. Bawcie się dobrze i bądźcie zdrowi - dodał Mariusz Krugły. Z naszymi seniorami rozmawiał również Radosław Kwiecień, który podziękował za tak liczne przybycie i skorzystanie z atrakcji przygotowanych przez Powiat.
Powiatowy Dzień Seniora rozpoczął się od tradycyjnego korowodu na podzamcze. A tam czekało mnóstwo atrakcji. Pani Ewa Gubernator podzieliła naszych Gości na grupy, które tańczyły w kręgu oraz ćwiczyły pilates.
- Wszystkie nasze aktywności wykonujemy w miarę naszych możliwości zarówno fizycznych, jak i psychicznych, bo o to nam chodzi. Żeby nasi seniorzy czuli się dobrze. Żeby sprzyjała atmosfera i dobra zabawa z naciskiem na nasze zdrowie - mówi Ewa Gubernator z Powiatowej Rady Seniorów. Oprócz zajęć ruchowych, seniorzy wzięli udział w konkursach: rzut gumowcem, przeciąganie liny i slalom na łyżeczce.
 
Wszyscy bawili się doskonale! A naszymi seniorami z ramienia Starostwa Powiatowego w Żaganiu zajęła się p. Irena Karolewska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją